Zamknij

Wzruszająca kampania świąteczna IKEA. Porusza zapomniany temat

18.12.2019
Aktualizacja: 06.11.2020 10:03
Samotność w święta
fot. Shutterstock

Święta Bożego Narodzenia kojarzą się z ciepłem, rodzinnymi spotkaniami, wyjątkowym klimatem. Jednak nie dla każdego są wyjątkowe. Są domy, w których do stołu osoba siada zupełnie sama. Temat samotnych świąt został poruszony w najnowszej reklamie IKEA. 

Świąteczny spot IKEA

Stylowa lampa, wygodne krzesło, gustowne zasłony, świąteczny obrus i wiele innych rzeczy. To elementy, które budują świąteczną atmosferę. Dekoracje i aranżacja wnętrza stają się mało ważne, gdy do stołu osoba siada samotna. Najczęściej jest to osoba starsza, której najbliżsi odeszli, a dalsza rodzina rozjechała się po świecie. O tym przypomina tegoroczna świąteczna reklama Ikea.

30-sekundowy spot szwedzkiej sieciówki został zatytułowany "Święta wśród ludzi, nie wśród mebli". Firma zachęca by wesprzeć „Stowarzyszenie mali bracia Ubogich” oraz polskie Banki Żywności. Dzięki takim inicjatywom seniorzy, którzy nie mają z kim spędzić wigilii, mogą liczyć na pomoc.

Organizowana od wielu lat przez Stowarzyszenie mali bracia Ubogich akcja „Podaruj Wigilię” zwraca uwagę jak trudnym i bolesnym doświadczeniem jest samotność starszych osób, szczególnie w święta. Akcja „Podaruj wigilię” potrwa do końca roku.

Twórcy reklam Ikea po raz kolejny dają do myślenia: nawet jeśli mamy z kim świętować, czasem pogoń za oprawą zastępuje radość ze wspólnego bycia razem. 

Przeczytaj:   Szpital to nie przechowalnia dla osób starszych. Apel lekarzy przed Świętami