Zamknij

Najpierw przyjaźń, potem seks. 5 oznak, które świadczą o demiseksualności

04.11.2019
Aktualizacja: 06.11.2020 15:32

Mówi się, że demiseksualność to nowa orientacja seksualna. Opisuje osoby, które muszą najpierw czuć więź emocjonalną, by następnie poczuć pociąg fizyczny. Na zbliżenie intymne czekają, aż poczują się z kimś bezpieczni i komforotowo. Jak ustalić, czy jesteś demiseksualny? Poznaj 5 znaków, które mogą być wskaźnikiem.

Czym jest  demiseksualność?
fot. Shutterstock

1. Osobowość jest ważniejsza niż wygląd

W przypadku osób demiseksualnych osobowość drugiej osoby jest ważniejsza niż wygląd. Zwykle przedkładają inteligencję i poczucie humoru ponad atrakcyjność osoby.

2. Najpierw zostańmy przyjaciółmi

Dla osób demiseksualnych przyjaźń jest motorem, który rozwija uczucia. Poznanie kogoś bliżej pozwala im na przyjrzenie się zainteresowaniom, budowaniu zaufania, więzi. Muszą się zaprzyjaźnić, aby otworzyć się na coś więcej. Nigdy odwrotnie. 

3. Pierwsze randki są bardzo ważne

Mimo że nie zakładają intymnej relacji od razu, na pierwszych spotkaniach starają się wypaść dobrze. Chcą, zrobić pierwsze dobre wrażenie, ale na pierwszej randce, pewno nie pozwolą na zbliżenie intymne. 

4. Seks w tych relacjach nie jest najważniejszy

Chociaż osoby demiseksualne nie unikają idei seksu i wciąż mogą uznać, że jest to przyjemne, nie kładą na to tak dużego nacisku. Z pewnością nie jest to najważniejsza część relacji. Zwykle umieszczają go nisko na liście rzeczy ważnych, które należy uznać za priorytety w związku.

5. Bardzo poważnie traktują bycie w związku

Osoby demiseksualne nie szukają niczego zwyczajnego. Pragną pełnego związku, opartym na  zaangażowaniu. Pragną czegoś, co da im też duchowy rozwój. Uważają, że oczekiwane zobowiązania nie są przerażające, ale są ekscytujące i satysfakcjonujące. Zaangażowanie jest zwykle jedną z najważniejszych części bycia demiseksualnym.

Jeśli patrzysz na wszystkie swoje relacje przez pryzmat powyższych kryteriów, oznacza to, że demiseksualność dotyczy ciebie.

Źródło: healthylivingmagazin.com