Zamknij

Otylia Jędrzejczak o wypadku, w którym zginął jej brat

18.11.2019
Aktualizacja: 06.11.2020 12:52
Otylia Jędrzejczak w Radiu ZET
fot. Radio Zet

- Powiedziałam sobie, że jeśli kiedykolwiek mam do tego wracać, to teraz, gdy jestem silna i nie będę do tego wracała już nigdy więcej - mówiła Otylia Jędrzejczak w Radiu ZET o swojej autobiografii.

Mistrzyni olimpijska Otylia Jędrzejczak była gościem audycji Beaty Tadli "To właśnie weekend w Radiu ZET". Podczas rozmowy wróciła m.in. do tragicznego wypadku, w którym zginął jej brat.

Mam coś do zrobienia

26 listopada 2019 roku ukaże się autobiografia Otylii Jędrzejczak. Na pytanie, dlaczego akurat teraz zdecydowała się ją napisać, odpowiedzi są dwie. Po pierwsze, czas pomiędzy 35. a 40. rokiem życia to zdaniem autorki naturalnie dobry moment na rozliczenie się z pierwszą połową życia. Po drugie, to dobry moment dla niej prywatnie.

- Zależało mi na tym, żeby napisać ją teraz, gdy sama tworzę rodzinę. Nie chciałam wracać do tego tematu później. Powiedziałam sobie, że jeśli kiedykolwiek mam do tego wracać, to wrócę do tego teraz, gdy jestem silna i nie będę do tego wracała już nigdy więcej. To moja ostatnia wypowiedź na ten temat - mówiła Otylia Jędrzejczak w audycji "To właśnie weekend w Radiu ZET".

Po wypadku rodzice odcięli ją od telewizji i internetu. Do dziś jest im za to ogromnie wdzięczna. "Chronili mnie, jednocześnie przeżywając swoją tragedię" - mówiła Otylia Jędrzejczak Beacie Tadli, zdradzając również, że gdy w końcu dotarła do komputera, przeżyła prawdziwy szok.

- W momencie, gdy zobaczyłam te wszystkie opinie ludzi, pomyślałam: po co ja tu jestem? Ale to było chwilowe. Mam charakter osoby walczącej. Wiedziałam, że skoro jestem, to mam coś do zrobienia - mówiła Otylia Jędrzejczak w Radiu ZET.

Musi się chcieć

- Momentem zwrotnym był dzień, w którym zdecydowałam, że chcę wrócić do basenu. Tam czułam się najbezpieczniej. Pomyślałam, że muszę mieć nowy cel. Pierwszym celem było zdobycie medalu na Igrzyskach w 2008 roku dla mojego brata - mówiła Otylia Jędrzejczak w Radiu ZET.

Rozmówczyni Beaty Tadli podkreśliła, że uratowały ją mechanizmy wyniesione z kariery sportowej: skupienie się na wyniku i wyznaczanie kolejnych celów.

- Moim marzeniem było to, żeby po przeczytaniu tej autobiografii ludziom się chciało chcieć. Żeby wiedzieli, że przeszkody można pokonać. Że życie jest krótkie i warto je doceniać. Wierzę, że osoby, które przeżyły w życiu coś ciężkiego, tę książkę zrozumieją i ona im pomoże - mówiła Otylia Jędrzejczak w audycji "To właśnie weekend w Radiu ZET".

Autorskiej audycji Beaty Tadli " To Właśnie Weekend" możecie słuchać w każdą sobotę, w godz. 10-13.