Depresja sezonowa? Popraw nastrój oglądając cztery pory roku pod mikroskopem

Monika Piorun
17.02.2017 19:56
Depresja sezonowa? Popraw nastrój oglądając cztery pory roku pod mikroskopem
fot. Cztery pory roku pod mikroskopem - tego jeszcze nie widzieliście!

Jeśli zdaje Ci się, że ludzkie oko widziało już dosłownie wszystko, to jesteś w błędzie. Dzięki precyzyjnym narzędziom optycznym twórcy projektu Beauty of Science odkrywają ukryte piękno natury, którego nie jesteśmy w stanie samodzielnie dostrzec za pomocą naszego zmysłu wzroku. Ich mistrzowskie filmy działają na wyobraźnię i są niesamowicie relaksujące - zwłaszcza, gdy za oknem ziąb.

Ludzka natura lubi przekorę. Podczas długich, zimowych wieczorów większość z nas tęskni do lata. Z kolei kiedy robi się naprawdę gorąco - tęsknimy za odrobiną orzeźwiającej ochłody.

Zobacz także

Wraz ze spadkiem ilości promieni słonecznych, w naszym organizmie obniża się poziom wielu hormonów. Zaczynamy mieć ochotę na słodkie i kaloryczne przekąski, którymi sporo z nas lubi poprawiać sobie humor.

Zdecydowanie lepszym pomysłem jest wprawienie się w dobry nastrój jest nacieszenie oka obrazami, których na co dzień nie jesteśmy w stanie zobaczyć.

Szkiełko i oko chińskich mędrców

Yue Zhang, Xin Gao, Zaoeyo oraz Yu Xuan Guan - zespół chińskich designerów i naukowców stworzył małe dzieło sztuki, pokazujące taki aspekt rzeczywistości, o którego istnieniu większość z nas zupełnie nie zdaje sobie sprawy.

Reakcje chemiczne sfotografowane przez Wen Ting Zhu oraz Yan Liang pokazują naturalne zmiany zachodzące podczas czterech pór roku w przyrodzie. W rytm walca Johanna Straussa "Nad pięknym modrym Dunajem" zmieniają się obrazy, których nie sposób dostrzec podczas naszych codziennych obowiązków.

Zachwyć się urzekającym pięknem czterech pór roku w mikroświecie - nie ma prostszego remedium na sezonową depresję!

Wyjątkowe prace zespołu Beauty of Science, którego celem jest tworzenie inspirujących dzieł o charakterze edukacyjnym, zostały niedawno zakwalifikowane do 10 najlepszych filmów 2016 roku według magazynu "National Geographic". W sumie projekty chińskich twórców zostały obejrzane ponad 5 mln razy.

Zrzut ekranu 2017-02-17 o 19.42.40
Zagłosuj

Jak często odczuwasz objawy depresji sezonowej?

Liczba głosów:

____

Redakcja radiozet.pl/π