Zamknij

Pokolenie kciuka. O czym świadczy sposób, w jaki trzymasz telefon?

08.06.2022
Aktualizacja: 08.06.2022 13:46

Niemal każdy człowiek na co dzień używa telefonu komórkowego. Aparaty mają niemal taki sam kształt, ale ludzie, używając ich, trzymają je w rękach na różne sposoby. I każdy ma swój ulubiony. Czy może to świadczyć o cechach osobowości? Sprawdźmy.

Sposób trzymania telefonu a osobowość
fot. Schutterstock/MS

Młode pokolenie zwykło się nazywać pokoleniem kciuka albo pokoleniem urodzonym z telefonem w ręku. Nic w tym w sumie dziwnego – trudno wyobrazić dziś sobie funkcjonowanie bez smartphona. Używają go i młodsi, i starsi. Choć psychologowie podkreślają, że nadużywanie niebieskich ekranów jest szkodliwe, to wielu osobom nie jest łatwo znaleźć właściwy balans.

Czy sposób trzymania telefonu może mieć związek z osobowością? Wiele zależy, oczywiście, od sytuacji, w której używasz aparatu, ale z pewnością masz swój ulubiony chwyt, który zwykle wykorzystujesz, gdy czujesz się komfortowo. Niektórzy obsługują wtedy telefon tylko jedną ręką, inni używają dwóch. Podobnie jak w przypadku ulubionej pozycji do spania, robisz to zupełnie intuicyjnie, podświadomie, a to znak, że zależy to od twoich indywidualnych cech. Behawioryści i psychologowie przeprowadzili sporo badań, aby poznać cechy osobowości ludzi, dowiedzieć się, jak funkcjonują w społeczeństwie, reagują na stres czy jak bardzo chcą kontrolować rzeczywistość. Ujawnił to wiele interesujących cech charakteru, takich jak wrażliwość, introwertyzm, ekstrawersja. Od tego zależy, jak funkcjonujesz na co dzień.

Ciekawe, czy poniższe obserwacje dotyczące sposobu trzymania telefonu sprawdzą się w twoim przypadku. (Możesz potraktować to jako zabawę).

Jak zwykle trzymasz telefon?
fot.

Jak zwykle trzymasz telefon?

Wybierz sposób, w jaki zwykle korzystasz z telefonu i sprawdź, co to może oznaczać.

Pozycja 1: dwie ręce + palec wskazujący

Pozycja 1: dwie ręce + palec wskazujący
fot.

Pozycja 1: dwie ręce + palec wskazujący

Ludzi zwykle przyciąga twoją żywa wyobraźnia i oryginalne pomysły. Masz artystyczną duszę – możesz osiągnąć sukces jako pisarz lub grafik czy malarz. Mimo że masz naturę ekstrawertyka, to cenisz odosobnienie, bo to pozwala ci się zregenerować.
W związkach jesteś raczej nieśmiały i wolisz, by to partner wykonał pierwszy ruch. Nie znaczy to jednak, że nie lubisz nawiązywać nowych znajomości. Twoja fascynująca i oryginalna osobowość sprawia, że tworzysz trwałe związki.

Pozycja 2: jedna ręka + kciuk

Pozycja 2: jedna ręka + kciuk
fot.

Używanie tylko jedne ręki do obsługi telefonu oznacza, że jesteś osobą beztroską, szczęśliwą i pewną siebie. Nie narzekasz na swoje życie i umiesz zaakceptować wszystko, co ci przynosi. Masz do siebie zaufanie, co pozwala ci odważnie iść przez życie i korzystać z szans, jakie stwarza.

W razie potrzeby podejmujesz ryzyko i wychodzisz poza swoją strefę komfortu, aby zrealizować pragnienia czy cele. O ile jednak taki sposób działania dobrze sprawdza się w biznesie, o tyle może gorzej działać w związkach. Do miłości podchodzisz ostrożnie, co partner może uważać za brak zaangażowania.

Pozycja 3: dwie ręce + dwa kciuki

Pozycja 3: dwie ręce +dwa kciuki
fot.

Pozycja 3: dwie ręce +dwa kciuki

Szybko analizujesz sytuacje i znajdujesz odpowiednie rozwiązania, niezależnie od wielkości wyzwania. Zwykle nie sprzeciwiasz się, gdy widzisz, że ktoś jest silniejszy od ciebie. Jesteś elastyczny, potrafisz dostosować się i sprostać różnym wymaganiom.

Jesteś duszą towarzystwa. W swobodnej atmosferze zachowujesz się wesoło i beztrosko, ale potrafisz być też poważny, jeśli wymaga tego sytuacja. Niełatwo ci jednak tworzyć trwałe związki. Musisz na to ciężko pracować, mocno się angażując.

Pozycja 4: dwie ręce + kciuk

Pozycja 4: dwie ręce + kciuk
fot.

Pozycja 4: dwie ręce + kciuk

Jesteś mądry, intuicyjny i pragmatyczny. Wykazujesz się empatią i opiekuńczością, łatwo idzie ci rozpoznawanie charakteru innego człowieka. Umiesz wyczuć, jeśli ktoś kłamie, ale musisz zwracać uwagę na szczegóły.

Takie cechy charakteru pomagają ci w nawiązywaniu bliskich relacji – zwykle wystarcza jedna randka. Jeśli znajdziesz miłość swojego życia, od razu przechodzisz do rzeczy. Pamiętaj jednak, że nadmierny pośpiech w relacjach nie jest wskazany. W finansach natomiast jesteś ostrożny – uważasz, że lepiej nie ryzykować, gdy można stracić dużo pieniędzy.

Uwaga!

Powyższa porada nie może zastąpić wizyty u specjalisty. Pamiętaj, że w przypadku jakichkolwiek problemów ze zdrowiem należy skonsultować się z lekarzem.
loader

Źródło: Secret