Zamknij

Psychotest: to, jak spędzasz kwarantannę, wiele o tobie mówi

09.04.2020
Aktualizacja: 05.11.2020 23:30

Trzymając się zaostrzonych zasad kwarantanny, zaczynamy wykonywać coraz to nowsze i ciekawsze zajęcia. Czasami wymaga to kreatywności i dłuższego zastanowienia. Poobserwuj siebie i to, co robisz od początku kwarantanny. To, jak spędzasz ten czas, wiele o tobie mówi.

Koronawirus i czas wolny. Psychotest
fot. Shutterstock

1. Godzisz się z tym, co jest. Czas spędzasz głównie w kuchni i ogrodzie

Jesteś osobą, która zazwyczaj godzi się z tym, co przynosi życie. Nie lubisz sprzeciwu, wolisz dopasować się do rzeczywistości i opracować swoją strategię działania. Wybierasz zajęcie, które nie tylko tobie poprawią humor, ale też wszystkim twoim bliskim. Eksperymentujesz w kuchni, szukasz nowych przepisów, dbasz też o stworzenie klimatu w domu. Uwielbiasz kontakt z naturą, dlatego jest ci wyjątkowo trudno. Mimo to starasz się wnieść jak najwięcej życia do domu. Czasami narzucasz na siebie zbyt wiele zadań i wieczorem padasz ze zmęczenia.

2. Codziennie rozkładasz karimatę i wyciszasz się, ćwicząc jogę lub pilates

Podczas kwarantanny stawiasz na wyciszenie, relaksującą muzykę i głaskanie kota lub psa. Stworzyłeś nową listę zadań, której ambitnie się trzymasz. W ten sposób wyrabiasz sobie nowe nawyki i utrzymujesz porządek, który tak bardzo lubisz. Wszystko robisz w swoim tempie, nie śpieszysz się, ale też nie robisz w pracy ani w domu zaległości. Dzięki temu, jak organizujesz sobie dzień, jest w tobie spokój.

3. Czytasz książki i ciągle zamawiasz nowe

Od zawsze, jesteś molem książkowym, który tylko czekał na moment, gdy będzie mógł nadrobić zaległości. Sterta książek, która rosła i rosła na twoim biurku, już bardzo ciebie irytowała, ale właśnie nadszedł czas, gdy wszystko zniknie z biurka, a to odczujesz satysfakcję. Robisz sobie przerwy na filmy, no i oczywiście na pracę. Ale to przede wszystkim kontakt z kulturą pozwala ci przetrwać ten trudny czas. Ciągle wyszukujesz inspirujących podcastów, wywiadów, audycji, spektakli, które wywołują w tobie różne refleksje, głównie o tym, co nas czeka w najbliższej przyszłości.

4. Trudno ci usiedzieć w miejscu, więc ciągle szukasz nowych zajęć

Jesteś osobą aktywną, to dlatego kwarantanna to dla ciebie podwójnie trudna do zniesienia. Do tej pory trenowałeś na siłowni, biegałeś, jeździłeś na rowerze, nawet w pracy byłeś w ciągłym ruchu. A teraz 4 ściany… Jednak dusza sportowca nie pozwala ci na odpuszczanie. Szukasz nowych sposób na rozładowanie nadmiaru energii. Ćwiczysz i działasz, ale w innych warunkach. Najprawdopodobniej kupiłeś już rower stacjonarny i jeździsz na nim co najmniej godzinę dziennie, wychodzisz z psem, planujesz działania po zakończeniu kwarantanny. W międzyczasie myślisz o nowych możliwościach zawodowych. Czujesz, że musi się coś dziać i wiesz, że to od ciebie zależy, jak będzie wyglądało życie twoje i bliskich po kwarantannie.

5. Jest ci źle, więc słuchasz muzyki i odcinasz się od bieżących wydarzeń 

Nigdy, nie lubiłeś opowiadać o swoich problemach, tak jest i teraz. Zamknąłeś się w swoim świecie i próbujesz to jakoś przetrwać. Unikasz rozmów z innymi, bo poruszanie tematu kwarantanny, zdrowia i gospodarki, wzbudza w tobie jeszcze większy niepokój. Wolisz posłuchać ulubionej muzyki, przeczytać artykuł lub po prostu pobyć sam z sobą. Miewasz zmienne nastroje, ale nawet wtedy trudno ci prosić o pomoc kogoś bliskiego. Na szczęście twoi bliscy wiedzą, że jesteś introwertykiem, który ceni spokój i wewnętrzny świat.