Zamknij

W jakiej pozycji śpisz? To ujawnia prawdę o twoim charakterze

03.01.2021 18:18
Kobieta śpi w łóżku pod białą pościelą
fot. Shutterstock

Okazuje się, że pozycja, w jakiej sypiamy, może zdradzić wiele na temat naszego charakteru. Zobacz, co mówi o tobie!

Sen to jedna z przyjemniejszych rzeczy wymyślonych przez naturę. Bez kilku godzin odpoczynku nasze organizmy nie potrafiłyby funkcjonować. Na temat tego, ile człowiek jest w stanie wytrzymać bez snu, zdania są podzielone, jednak podobno już po 72 godzinach mogą się pojawić pierwsze nieprzyjemne objawy, na przykład omamy wzrokowe. Dla psychologii natomiast największe znaczenie ma to, w jakiej pozycji śpimy. Okazuje się, że może ona zdradzić wszystko na temat naszego charakteru. Gotowi na poznanie prawdy?

Zobacz także: Psychotest: spójrz na obrazek i poznaj swoje prawdziwe oblicze. Zajmie ci to chwilę

Co mówi o tobie pozycja, w jakiej śpisz?

Okazuje się, że to, w jakiej pozycji zasypiamy, również ma znaczenie i określa nasze podstawowe cechy charakteru. Najczęściej wybieramy pozycję na brzuchu, embrionalną oraz na plecach. Co oznaczają?

1. Embrionalna (pozycja dziecka)

Jest najbardziej powszechna i znana wszystkim od dziecka. Najbardziej charakterystyczna jest dla niemowlaków i małych dzieci, niektórzy z wiekiem z niej rezygnują, jednak wiele ludzi nadal przy niej pozostaje. Według psychologów świadczy o wycofaniu i nieśmiałości. Takie osoby charakteryzują się dystansem do otaczającego świata i olbrzymią wrażliwością.

2. Ochroniarza (pozycja żołnierza)

To nie najbardziej powszechna pozycja, jednak wiele osób nie wyobraża sobie, że mogłaby zasnąć inaczej niż na plecach z rękami wyciągniętymi wzdłuż ciała. Ta pozycja świadczy o stałej gotowości i spięciu. Osoby takie nie lubią wychodzić przed szereg i cenią swoją prywatność. Najczęściej spędzają czas w gronie rodzinnym w domowym zaciszu.

3. Rozgwiazda

Niełatwo spać z partnerem lub partnerką, która zachowuje się, jak morski drapieżnik. Co więcej, niewiele miejsca można wtedy znaleźć dla siebie na łóżku, ponieważ nogi i ręce ukochanego lub ukochanej znajdują się na całej szerokości materaca. Pomimo pewnych niedogodności, zwolennicy tej pozycji uważani są za otwartych i chętnych do pomocy. Można na nich polegać, choć często usuwają się w cień.

4. Na brzuchu

Odgnieciony wzorek na policzku jest dobrze znany osobom, które najchętniej śpią na brzuchu. I choć pokazują światu plecy, to uważa się je za niezwykle towarzyskie i ceniące sobie zabawę. Do tego dochodzi inteligencja i wyjątkowa bystrość. Mają jednak jedną wadę, nie lubią słuchać rad innych ludzi, przez co nieraz dochodzi do konfliktów. 

5. Na boku, ze zgiętymi nogami

Może trochę przypominać pozycję embrionalną, jednak różni się ułożeniem rąk i nóg, które stwarzają wrażenie większej otwartości. Osoby wybierające tę pozycję lubią wyzwania, choć cynizm i wrodzony dystans do otoczenia, to ich główna domena. 

6. Na plecach z rękami przy głowie

Skoro śpisz na plecach i nie wyglądasz jak "żołnierz", to musisz być przyjaźnie nastawiony do otoczenia. Osoby takie uważane są za wspaniałych przyjaciół, ponieważ potrafią wysłuchać jak nikt i są pełne współczucia.  

A Ty, w jakiej pozycji śpisz najczęściej?