Zamknij

Czy rok po pandemii musi być trudny? 10 myśli Reginy Brett, które zmienią twoją perspektywę

02.12.2020
Aktualizacja: 02.12.2020 17:19
Regina Brett w nowej książce "Rok pełen inspiracji" zachęca do zmian.
fot. Shutterstock

Co może być źródłem radości w nowym roku po pandemii? Regina Brett, amerykańska psiarka i ceniona w Polsce motywatorka, w swojej nowej książce "Rok pełen inspiracji", podpowiada, jak zmienić myślenie o tym, co dzieje się tu i teraz. 

  • Czy rok po pandemii musi być trudny? Regina Brett pokazuje inną perspektywę. 
  • Znana i ceniona przez Polaków autorka wielu książek, daje nadzieję na nowy rok. Pandemia nie może skazać nas na samotność. 

Trudno wyobrazić sobie nowy rok w pozytywnych barwach. Myśląc o skutkach pandemii, od razu przychodzi nam do głowy wysokie bezrobocie, kryzys w związkach, rodzinach, a w konsekwencji smutek i zwiększoną zachorowalność na depresję. Ale czy naprawdę tak źle musi to wyglądać? Regina Brett chce dać kilka uniwersalnych lekcji, refleksji, afirmacji, które mogą być pomocne w tym szczególnie niełatwym momencie. Poznaj 10 niezwykłych myśli autorki. 

1. Choć brzmi to jak paradoks, jeśli chcesz wieść życie pełne miłości, musisz wyzbyć się wobec niego wszelkich pragnień i żądań. Wyobraź sobie, jak piękne byłoby nasze wnętrze, gdybyśmy usnęli z niego smutne historie, do których wciąż wracamy, pretensje, które w sobie podsycamy i lęki, które nas paraliżują. 

2. Czasem przytłacza nas całe zło, które dzieje się na świecie. Są dni, kiedy trzeba przestać czytać i oglądać wiadomości, żeby zachować w sercu nadzieję. 

3. Życie nikomu nie powinno kojarzyć się z odrabianiem pracy domowej. Niestety wielu ludzi podchodzi do niego właśnie w taki sposób. 

4. Sparaliżowani strachem przed przyszłością, nie robisz niczego, żeby zmienić swoją teraźniejszość. 

5. Spokój nie oznacza, że nigdy nie dzieje się nic złego. Nie oznacza, że wszystko jest przez cały czas pod kontrolą. 

6. Stwórz nową wersję siebie, nadając nowy, uświęcony rytm swoim porankom. Przeznacz kilka minut na modlitwę, jogę albo medytację. Stwórz też nowy, uświęcony rytuał wieczorny, w którym dziękujesz za miniony dzień i zapisujesz najszczęśliwszy moment do zapamiętania. 

7. Masz prawo pożegnać się z tym, co już ci nie służy. Mniej znaczy więcej - więcej czasu i miejsca dla ludzi i rzeczy, które dodają ci energii, zamiast cię męczyć. 

8. Jeśli nie masz w domu zakątka tylko dla siebie, znajdź go teraz. Wybierz miejsce, w którym możesz w spokoju pobyć ze sobą. 

9. Oddychanie to podstawowy proces zapewniający nam przetrwanie. A przy tym nie wymaga od nas absolutnie żadnego wysiłku. 

10. Jeśli potrzebujesz wsparcia, znajdź partnera w dzielności, czyli kogoś dzielniejszego od siebie, i razem oswójcie jedną rzecz, która wciąż wydaje ci się przerażająca.