Zamknij

Urodziłeś się po 1982 roku? Możesz mieć poważny problem ze sobą

Marta Wilczkowska
06.01.2021
Aktualizacja: 06.01.2021 23:32
Młody mężczyzna w białej koszulce odwrócony tyłem idzie przed siebie i robi sobie selfie telefonem
fot. Shutterstock

Zdaniem naukowców osoby urodzone po 1982 roku charakteryzuje jedna cecha. I okazuje się, że jest ona negatywna, co powoduje wiele problemów w naszym życiu.

Choć wielu z nas wydaje się, że data urodzenia nie może wskazywać nam cech naszego charakteru, okazuje się, że to nie do końca prawda. Zwłaszcza że już same znaki zodiaku mają wpływ na to, jacy jesteśmy, ale nie tylko one. Według psychologów, osoby urodzone po 1982 roku należą do pokolenia, które charakteryzuje się jedną, bardzo negatywną cechą. I to właśnie ta cecha może sprawiać, że mamy nieprzyjemne usposobienie i... problemy w życiu.

Zobacz także: Co to jest depresja? Rodzaje i przyczyny depresji

Osoby urodzone po 1982 roku mają jedną złą cechę. To problematyczne

Okazuje się, że wszystkie osoby, które urodziły się po 1982 roku, łączy jedna cecha.

Psycholożka Jean Twenge przeprowadziła badania na grupie ponad 16 tys. osób. Jej obserwacje trwały aż 24 lata! Badani mieli rozwiązać kwestionariusz Narcissistic Personality Inventory i odpowiedzieć na kilka pytań, m.in.: czy czują się wyjątkowi lub, czy, gdyby oni rządzili światem, byłby on lepszym miejscem. Przez ten czas udało jej się dojść do jednego wniosku.

Aż 2/3 osób ankietowanych, które urodziły się po 1982 roku, wykazywało skłonności narcystyczne. Tym samym Twenge wysnuła wniosek, że właśnie to pokolenie można nazwać pokoleniem narcyzów. Są to ludzie przekonani o swojej wyjątkowości i... wyższości. 

Psycholożka znalazła dwa powody takiego stanu rzeczy. Po pierwsze, jej zdaniem takie podejście ma podłoże w dzieciństwie, gdy rodzice wmawiają swoim dzieciom, że mogą wszystko. Po drugie, Twenge widzi zagrożenie w mediach społecznościowych, do których młode pokolenie ma szeroki dostęp. To właśnie rosnąca popularność wszelkiego rodzaju "followersów" tworzy pokolenie narcyzów. 

A ty jak byś odpowiedział na dwa powyższe pytania?

Zobacz także: Zaburzenia osobowości - rodzaje, objawy i sposoby leczenia

To, jaką fryzurę wybieramy, zdecydowanie może powiedzieć wiele na temat naszej osobowości. W końcu to właśnie nasza podświadomość podpowiada nam, na jakie włosy się zdecydować.