Co kształt nosa mówi o charakterze człowieka?

07.08.2019
Aktualizacja: 07.08.2019 12:40
typy nosa prof. Abrahama Tamira

Nos to bardzo ważny element twarzy. Zdaniem izraelskiego naukowca - prof. Abrahama Tamira - da się z niego wyczytać charakter człowieka. Poznaj typy nosa i dowiedz się, co symbolizują.

Czy kształt nosa może zdradzać charakter jego właściciela? Zdaniem prof.  Abrahama Tamira z Uniwersytetu Ben-Guriona w Izraelu. Naukowiec, analizując ponad 1793 fotografii oraz portretów, wyodrębnił 14 typów nosów. Brał pod uwagę ich kształt  oraz występowanie, a następnie próbował dopasować do nich cechy charakteru ich posiadaczy. Jego zdaniem najbardziej popularny jest typ nosa mięsistego - ma go około 2,24%, najrzadszy jest nos podkręcony (zaledwie 0,45%).  
Jakie były wyniki jego badań? Zobacz poniżej.

typy nosa Abrahama Tamira

Źródło: SM Otolaryngology

Prosty nos - ma ładny klasyczny, proporcjonalny wygląd. Osoby posiadające tego typu nos są trzeźwo myślące, tolerancyjne, mają nieskomplikowaną, ale silną osobowość. Ich charaktery to połączenie tolerancji, autentyczności z ogromną wytrwałością.  Osoby z takimi nosami mogą być ekspertami w dziedzinie sztuki i piękna, stać na czele firm, czy robić karierę w mediach lub modelingu.

Rzymski nos - ten typ nosa jest długi, prosty i ma spadzisty koniec. Symbolizuje odwagę, zdolność do podejmowania decyzji i jasnego myślenia. Ludzie z tym rodzajem nosa są bardzo ambitni, lubią wszelkie wyzwania i mogą osiągnąć wielkie sukcesy w średnim wieku. Cechuje ich pozytywne nastawienie do świata i wrażliwe usposobienie.

Haczykowaty nos - ten typ nosa na zaokrąglony grzbiet, przypominający haczyk. Jest on charakterystyczny dla osób spragnionych sukcesu, wyznaczających sobie ciągle nowe cele i uparcie dążących do ich realizacji. Są to osoby niezwykle kreatywne i oryginalne.

Nos zadarty - to mały nos unoszący się w górę na czubku, dzięki czemu nozdrza są widoczne. Osoby z tego typu nosem wydają się być beztroskie, niezdecydowane. Nie mają duchowej i fizycznej dojrzałości, bardzo trudno nadążyć za nimi. Wpadają we wszelkiego rodzaju kłopoty, ale nadrabiają wdziękiem i urokiem osobistym.

Ludzie z mięsistym nosem - ten typ nosa jest charakterystyczny głównie dla mężczyzn - hojnych, emocjonalnych i wrażliwych, a jednocześnie wystarczająco rozsądnych, aby nie angażować się w spekulacje. W życiu prywatnym mają tendencję do pomagania innym i ogólnie ich życie jest bardzo pozytywne. Kobiety z tym rodzajem nosa mają wielkie zdolności do zarządzania i gospodarowania finansami.

Wypukły nos - ten typ nosa symbolizuje zewnętrznie silną i upartą postać, ale wewnątrz wrażliwą i delikatną. Osoby z takim nosem są niezwykle hojne, świetnie zorganizowane, wyróżniające się determinacją w dążeniu do celu.

Podwinięty nos - wygląda podobnie jak nos zadarty, ale jego krawędź jest pionowa i okrągła. Ten nos symbolizuje praktyczne myślenie, równowagę i niezawodność.

Płaski nos - osoby z takim nosem uważane są za kompetentne, zabawne, ale - co zaskakujące - pesymistycznie nastawione do życia.

Wąski nos - symbolizuje pewność siebie, skłonność do uporu, wrażliwość i zainteresowanie sprawami duchowymi.

Krótki nos - wskazuje na brak pewności siebie, zazdrość. Osoby mające takie nosy są gotowe do wyrażania opinii nawet w kwestiach, na których się nie znają.

Źródło: SM Otolaryngology, "Numerical Survey of the Different Shapes of Human Nose", Abraham Tamir