#zostańwdomu i dbaj o zdrowie bezpiecznie dzięki aplikacji Comarch HealthNote i telemedycynie

Materiały partnerskie
13.05.2020 08:20
#zostańwdomu i dbaj o zdrowie bezpiecznie dzięki aplikacji Comarch HealthNote i telemedycynie

Pandemia koronawirusa przewróciła nasze życie do góry nogami. Zamknięte biura, urzędy i sklepy, izolacja oraz utrudniony dostęp do placówek medycznych to tylko część „nowej normalności”.

W efekcie zostaliśmy zmuszeni to eksploracji nowych technologii i sposobów działania, także w sektorze medycznym. Lekarze i pacjenci poznają możliwości telemedycyny oraz aplikacji zdrowotnych, które ułatwiają dbanie o zdrowie, zwłaszcza w tym trudnym czasie.

Aplikacja Comarch HealthNote, czyli internetowa książeczka zdrowia

Zapomnij o stertach dokumentów, papierowych książeczkach i zeszytach z pomiarami ciśnienia czy glikemii.. Comarch HealthNote to internetowa książeczka zdrowia, która ułatwia dbanie o zdrowie bez wychodzenia z domu.

Comarch HealthNote umożliwia gromadzenie pełnej i aktualnej historii zdrowia bezpośrednio w smartfonie. Wszystkie dane przechowywane są w chmurze Comarch EHR – bezpiecznym archiwum danych medycznych, dzięki czemu nie występuje ryzyko utraty wrażliwych informacji, nie zajmują też niepotrzebnie miejsca na telefonie czy w pamięci komputera.

Aplikacja Comarch HealthNote jest darmowa, zarówno dla lekarzy, jak i pacjentów.

Szybki i bezpieczny kontakt z lekarzem

Comarch HealthNote umożliwia wprowadzanie danych (np. pomiarów ciśnienia tętniczego, glikemii, temperatury ciała itd.), monitorowanie dolegliwości, skanowanie i podgląd dokumentów medycznych oraz  udostępnianie informacji lekarzom. Aplikacja webowa pozwala skorzystać z usług z poziomu przeglądarki internetowej, posiada także komponent dla lekarzy, służący do odbierania i przeglądania danych pacjentów.

Za pomocą aplikacji można: skanować i opisywać dokumenty medyczne, wprowadzać wyniki badań i parametry życiowe, rejestrować dolegliwości, a także automatycznie przenieść dane z innych aplikacji (np. Apple Health). Wprowadzanie pomiarów i symptomów jest możliwe także w trybie offline, czyli bez dostępu do Internetu.

Dane w aplikacji prezentowane są w formie przejrzystych, łatwych do odczytania tabel i wykresów.

Dostęp do aplikacji zabezpieczony jest hasłem, numerem PIN, odciskiem palca lub face ID.

Jak wykorzystać Comarch HealthNote do kontaktu z lekarzem?

Aby maksymalnie zwiększyć bezpieczeństwo i zapewnić szybki przepływ informacji, pacjent (użytkownik aplikacji) może wysłać lekarzowi screeny (zdjęcia) pomiarów parametrów zdrowotnych i zanotowanych dolegliwości SMSem lub e-mailem, a dokumentację udostępnić e-mailem lub przez dysk chmurowy. Możliwe jest również udostępnienie zgromadzonych informacji w trakcie wizyty stacjonarnej w sposób „bezdotykowy”, poprzez zeskanowanie kodu QR, widocznego na stronie healthnote.pl/dla-lekarza.

 
850x480_temp
 

Aplikacja Comarch HealthNote oceni ryzyko zakażenia koronawirusem

Nowa funkcja aplikacji Comarch HealthNote, stworzona w związku z epidemią SARS-CoV-2 ocenia ryzyko zakażenia koronawirusem. Jest to ankieta z serią pytań, za pomocą których można ustalić poziom ryzyka zakażenia koronawirusem. Ankieta jest dostosowana do najnowszych wytycznych MZ, GIŚ i WHO.

Po wypełnieniu ankiety użytkownik otrzyma wynik: niskie ryzyko zakażenia, średnie ryzyko zakażenia lub wysokie ryzyko zakażenia wraz z instrukcją postępowania.

 
850x480_niskie_ryzyko

Aplikację Comarch HealthNote jest dostępna za darmo na Google Play lub App Store.

 

 

zd

Zdalna opieka w czasie pandemii koronawirusa

Telemedycyna to nie tylko zdalne konsultacje lekarskie, ale także zdalna opieka i monitoring pacjentów. Seniorzy, osoby niepełnosprawne i chore przewlekle są wśród najbardziej zagrożonych w czasie pandemii. Zarażenie koronawirusem może mieć dla nich tragiczne skutki. W związku z zaleceniem izolacji i ograniczenia kontaktów często zostają sami, co także niesie ze sobą pewne ryzyko.

Bransoletka Życia Comarch to opaska monitorująca stan zdrowia podopiecznego 24/7. Posiada czujnik tętna, moduł GPS oraz kartę SIM, dzięki czemu można z niej wykonywać i odbierać połączenia. Dane z opaski wysyłane są do Centrum Zdalnej Opieki Medycznej, gdzie nad bezpieczeństwem pacjentów czuwa wykwalifikowany personel medyczny. W razie potrzeby kontaktuje się z podopiecznym, może także wezwać pogotowie ratunkowe.

Dowiedz się więcej: https://www.comarch.pl/healthcare/produkty/zdalne-uslugi-opiekuncze/bransoletka-zycia/

928x580_BŻ

Autor: Natalia Kovacs-Głowińska

Artykuł sponsorowany.