Zamknij

Rubik o prezerwatywach, Biedroń o byciu gejem: Kolejna odsłona #sexedpl

Monika Piorun
03.11.2017 13:07

Brak rzetelnej edukacji seksualnej w szkołach nie sprzyja ani akceptacji osób homoseksualnych w społeczeństwie, ani nie uświadamia, czym grozi seks bez zabezpieczenia. Anja Rubik i Robert Biedroń łamią tematy tabu związane z naszą seksualnością.

instagram.com/anja_rubik

- O tym kim jesteśmy i w kim się zakochujemy w głównej mierze decydują geny. Niestety pomimo tego, że medycyna uznaje homoseksualizm, biseksualizm i aseksualizm za naturalne, osoby nieheteroseksualne często cierpią z powodu dyskryminacji – homofobii. Homofobia jest w Polsce przestępstwem - tłumaczy Robert Biedroń, którego Anja Rubik zaprosiła do współpracy przy kampanii społecznej #sexedpl.

Jak poradzić sobie z tym, że bliska nam osoba jest homoseksualna?

Polityk wyjawił, w jaki sposób jego mama zareagowała przed laty na informację o tym, że jej syn jest gejem. Nie była to dla niej pozytywna wiadomość - nie kryła łez. Obawiała się AIDS, braku zrozumienia otoczenia. Zupełnie nie potrafiła poradzić sobie z trudnym do zaakceptowania faktem. Dziś jest największą przyjaciółką zarówno Roberta, jak i jego partnera.

- Szkoda, że kiedyś mojej mamy nikt nie przygotował na tę wiadomość. Gdyby w szkole była rzetelna edukacja seksualna, gdybyśmy wtedy o tym rozmawiali, to moja mama nie musiałaby przechodzić tego wszystkiego - wyjawia prezydent Słupska, który nigdy nie ukrywał, że jest homoseksualistą.

Robert Biedroń: Gej jest OK?!

Zrzut ekranu 2017-11-03 o 12.43.30 1
fot.

 

Zobacz także

Zadbaj o to, by Twój partner był zabezpieczony!

Topmodelka Anja Rubik przekonuje, że każda kobieta, która decyduje się na relacje intymne, powinna być świadoma tego, że warto zadbać o bezpieczeństwo - zarówno własne, jak i swojego partnera. Nie zawsze można liczyć w tej sprawie na drugą osobę. Czasem namiętność pomiędzy zakochanymi w sobie osobami jest tak intensywna, że łatwo się zapomnieć. 

- Odpowiedzialna, dorosła, seksualnie aktywna kobieta powinna zdawać sobie sprawę z tego, że powinna mieć przy sobie prezerwatywę - tłumaczy modelka.

Anja Rubik: Dziewczyna i chłopak mają równe prawa

- Stereotypy dotyczące dojrzewania i seksualności przypisują różne prawa i obowiązki zarówno dziewczynom, jak i chłopcom. W rzeczywistości każde z nas, niezależnie od płci, ma prawo do wolności seksualnej, bezpieczeństwa, prywatności, przyjemności, opieki zdrowotnej, emocjonalnej ekspresji oraz podejmowania wolnych decyzji odnośnie posiadania potomstwa. Dziewczyna i chłopak mają równe prawa - wyjawia Anja Rubik.

Nie tylko mężczyźni powinni dbać o to, by mieć przy sobie prezerwatywę - taka sama odpowiedzialność spoczywa także na ich partnerkach...

 

Zrzut ekranu 2017-11-03 o 12.58.46
fot.

Zobacz także

________

zdrowie.radiozet.pl/π