Synchronizacja, pigułka "dzień po" i siła wrażliwości: #sexedpl

Monika Piorun
10.11.2017 17:14
Synchronizacja, pigułka "dzień po" i siła wrażliwości: #sexedpl
fot. instagram.om/CC0 Public Domain

Seks to nie sport. Choć miłością często rządzi przypadek, to pomiędzy partnerami niezbędne jest idealne wyczucie chwili - tłumaczą gwiazdy w kolejnej odsłonie kampanii #sexedpl. Dorota Masłowska, Radzimir "Jimek" Dębski i Roma Gąsiorowska dzielą się swoimi doświadczeniami na temat relacji intymnych.

Dorota Masłowska: Warto być wrażliwym

- Seks się sprzedaje, dlatego media i internet bombardują nas wizerunkiem seksu, który ukazują w konwencji techniczno-mechaniczno-choreograficznej - mówi pisarka. - Wmawiają nam, że seks jest czymś w rodzaju sportu albo tańca z użyciem genitaliów albo czynności higienicznej. Ja uważam, że tak nie jest. Dlatego uczę swoją córkę, że te aspekty niefizyczne seksu są też bardzo ważne i żeby w pełni je dostrzegać, musimy cenić i pielęgnować swoją wrażliwość, nie dać jej sobie odebrać. Parafrazując pewnego mądrego człowieka: warto być wrażliwym - kończy swoją wypowiedź Masłowska.

Zagłosuj

Czy przeszkadza Ci stereotypowe, komercyjne przedstawianie seksu w mediach? Zgadzasz się z opinią Masłowskiej?

Liczba głosów:

Radzimir Dębski: Tak jak w muzyce - wszystko musi się zgodzić

- Najtrudniejszy jest timing - zaczyna muzyk i kompozytor Radzimir Dębski. Dla niego zsynchronizowanie się z innymi - pod różnym względem - ma największe znaczenie. Chodzi nie tylko o partnerów, przyjaciół czy znajomych, ale także o rodziców lub bliskich, którzy często zwlekają ze znalezieniem idealnego momentu na ważną rozmowę. Dotyczy to także znalezienia odpowiedniej osoby - takiej, która będzie do nas pasować i z którą będziemy potrafili się zgrać, jak w muzyce.

Zobacz także

Roma Gąsiorowska: Kiedy potrzebna jest tabletka "dzień po"?

Aktorka podzieliła się historią swojej przyjaciółki, która kiedyś znalazła się w sytuacji awaryjnej, wymagającej użycia takiego preparatu. Nie jest prawdą, że kobiety potrzebują go na co dzień. To nie jest regularna metoda antykoncepcji. Zdarzają się jednak takie momenty, w których pigułki "dzień po" są wprost niezbędne. O jednym z takich przypadków Roma Gąsiorowska opowiedziała występując w spocie kampanii #sexedpl.

Zagłosuj

Czy uważasz, że Polki wzorem kobiet z innych europejskich krajów powinny mieć dostęp do antykoncepcji awaryjnej bez recepty?

Liczba głosów:

Zobacz także

_____

zdrowie.radiozet.pl/π