Pomóż Oliwce i daj jej szansę na normalne życie

Natalia Kovacs
18.12.2017 10:47
Pomóż Oliwce i daj jej szansę na normalne życie
fot. Archiwum rodzinne

Oliwka cierpi na małogłowie i opóźnienie rozwoju psychoruchowego. Niemal od urodzenia jest rehabilitowana, ale teraz potrzebuje Waszego zaangażowania. Wsparcie słuchaczy Radia ZET może pomóc Oliwce samodzielnie stanąć na nogi i zrobić pierwsze kroki. Pomożecie?

Oliwka – duma i radość rodziców i dziadków, pociecha dla starszej siostry. Miało być tak pięknie!

Oliwka urodziła się jako zdrowe dziecko i na początku nic nie zapowiadało rodzinnej tragedii. Niestety, podczas kontrolnej wizyty u neonatologa i po potwierdzeniu przez neurologa dziecięcego okazało się, że Oliwka nie rozwija się prawidłowo: cierpi na małogłowie i opóźnienie rozwoju psychoruchowego, ma wadę mózgowia i nigdy nie będzie w pełni samodzielna.

Od 4. miesiąca życia dziewczynka jest rehabilitowana i to właśnie ćwiczenia dają nadzieję na jej przynajmniej częściowy rozwój.

„Cieszy się już jak widzi, że do niej podchodzimy. Uśmiecha się wtedy, macha rękami i nogami” – opowiada mama. „Ostatnio wprowadziliśmy nowy sposób komunikacji z Oliwką – mówi tata dziewczynki. Pokazujemy jej obrazki, a ona wzrokiem albo ręką wskazuje, czego w danej chwili chce. To wiele ułatwia”.

Ułatwia, ale stanowi kroplę w morzu kosztownych potrzeb związanych z pomocą Oliwii. Rodziców dziewczynki jednak nie stać, by samodzielnie zapewnić córce ciągłość leczenia. I tu właśnie potrzeba Waszego wsparcia!

Sms o treści SERCE na numer 7245 jest dla Oliwki szansą na trochę lepszą przyszłość.

Żmudne ćwiczenia, które bardzo powoli przynoszą efekty, sprawią, że dziewczynka być może kiedyś samodzielnie stanie, zrobi pierwsze kroki, przemówi. Dajmy nadzieję Oliwce i jej rodzicom! To nie kosztuje wiele – a może tak dużo dobrego zdziałać.

Kto, jak nie wy, słuchacze Radia ZET, którzy już nie raz udowodniliście, że macie ogromne serce?! Pomaganie jest dziecinnie proste, bo dobroć jest prosta. Udowodnijmy to Oliwii i jej najbliższym!

Cały dochód z SMS-ów charytatywnych przeznaczymy na pomoc potrzebującym. Dziękujemy operatorom sieci Orange, Play, T-Mobile, Heyah i Plus za wsparcie akcji i przekazanie całkowitej kwoty dochodu z SMS- ów na rzecz potrzebujących.

Na łączną kwotę uzyskaną przez Fundację Radia ZET składa się:

- 2 zł 46 gr (2 zł + VAT) z tytułu jednego SMS-a, w odniesieniu do SMS-ów otrzymanych od osób korzystających z usług operatorów: Polkomtel Sp. z o.o. oraz Orange Polska S.A., z wyjątkiem usług przedpłaconych (tzw. prepaid);

- W odniesieniu do pozostałych SMS- ów: 2 zł z tytułu jednego SMS-a.

Wesprzyj podopiecznych Fundacji Radia ZET. To #dziecinnieproste >> Przelew online