Patryk potrzebuje pomocy, choruje na zespół Mowata-Wilsona

Natalia Kovacs
20.12.2017 08:58
Patryk potrzebuje pomocy, choruje na zespół Mowata-Wilsona
fot. Archiwum rodzinne

Mały Patryk choruje na rzadką chorobę genetyczną - zespół Mowata-Wilsona. Ma pięć lat, ale nie chodzi i nie mówi, choć bardzo często się uśmiecha. Częste i regularne rehabilitacje to jego jedyna szansa na samodzielne życie. Pomóż Patrykowi w walce z chorobą. Warto pomagać!

Patryk miał być zdrową dziewczynką, wymarzoną córeczką i ukochaną młodszą siostrą Emilki. A jest małym, uroczym 5-latkiem z bardzo rzadką chorobą genetyczną: zespołem Mowata-Wilsona. Jeszcze nie chodzi, nie mówi, lecz często się uśmiecha i potrafi pokazać na obrazkach, czego w danej chwili potrzebuje. Kocha swoją siostrę, choć bywa o nią zazdrosny, kocha mamę, która w pełni oddała się jemu rezygnując z pracy i kocha słuchać muzyki i przy niej podrygiwać, nawet w foteliku samochodowym. Trochę mniej lubi ćwiczyć, choć rodzice i rehabilitanci widzą, jak wiele dobrego te ćwiczenia mu dają.

„Na początku byłam załamana, bo nie dość, że Patryk bardzo płakał na zajęciach, to jeszcze nie widziałam żadnych efektów. To się zmieniło dopiero wtedy, gdy zaczęliśmy dużo bardziej intensywną rehabilitację na turnusach. Po 2 latach zmiany były spore” – mówi mama Patryka. Obecnie można stwierdzić, że chłopiec z roku na rok rozwija się i usamodzielnia. Jest więc znakomitym przykładem na to, że kropla drąży skałę: mozolna praca podczas codziennych terapii i turnusów rehabilitacyjnych przynoszą efekty. Aby jednak nie zaprzepaścić tego, co do tej pory zostało wypracowane, chłopiec potrzebuje naszego wsparcia.

To właśnie sms o treści SERCE daje Patrykowi szansę na lepsze jutro. Proste, prawda? Bo pomaganie jest proste!

Zacznij Nowy Rok od dobrego uczynku. Pomóż Patrykowi i innym podopiecznym Fundacji Radia Zet. Oni codziennie wykonują ogromną pracę, która zbliża ich do lepszego życia i daje siłę w walce z chorobą. Nie poddają się, i tak jak ich rodzice są silni tą nadludzką siłą, która pcha ich do przodu. Dajmy im nadzieję i wsparcie. Warto pomagać!

Wyślij sms o treści SERCE na numer 7245.

Cały dochód przeznaczymy na pomoc potrzebującym.

Dziękujemy operatorom sieci Orange, Play, T-Mobile, Heyah i Plus za wsparcie akcji i przekazanie całkowitej kwoty dochodu z SMS- ów na rzecz potrzebujących.

Na łączną kwotę uzyskaną przez Fundację Radia ZET składa się:

- 2 zł 46 gr (2 zł + VAT) z tytułu jednego SMS-a, w odniesieniu do SMS-ów otrzymanych od osób korzystających z usług operatorów: Polkomtel Sp. z o.o. oraz Orange Polska S.A., z wyjątkiem usług przedpłaconych (tzw. prepaid).

- W odniesieniu do pozostałych SMS- ów: 2 zł z tytułu jednego SMS-a.

Wesprzyj podopiecznych Fundacji Radia ZET. To #dziecinnieproste >> Przelew online