Zamknij

Morgan Freeman otworzył MŚ w dziwnej rękawiczce. Powodem choroba

21.11.2022 11:55

Morgan Freeman wystąpił na ceremonii otwarcia Mistrzostw Świata w Piłce Nożnej w Katarze w "dziwnej rękawiczce". To rękawiczka uciskowa. Co mu dolega?

Morgan Freeman
fot. RAUL ARBOLEDA/AFP/East News

Amerykański aktor Morgan Freeman wystąpił w roli gospodarza otwarcia Mistrzostw Świata 2022 w Katarze. Uwagę widzów przykuła lewa dłoń aktora, przyodziana w grubą rękawiczkę. Niektórzy zastanawiali się nawet, czy to nie proteza. Wyjaśniamy.

Morgan Freeman - ręka

Morgan Freeman w 2008 roku miał poważny wypadek samochodowy. Nieopodal swojego domu w Charleston w Mississippi stracił panowanie nad kierownicą. Samochód zjechał z drogi i kilkakrotnie dachował. Ratownicy musieli użyć narzędzi hydraulicznych. Aktor został przetransportowany samolotem do szpitala w Memphis w stanie Tennessee. Obrażeń doznała również "tajemnicza pasażerka".

Pasażerką 71-letniego wówczas aktora była 48-letnia Demaris Meyer. Media okrzyknęły ją "tajemniczą", ponieważ Morgan Freeman był w trakcie rozwodu. Feralnego wieczoru poszli na kolację z przyjaciółmi aktora. Później mieli nocować w jego pensjonacie. Jak tłumaczyła kobieta dziennikarzom, jechali jej samochodem, ale prowadził on, bo lepiej znał drogę. Po wypadku poszkodowana pasażerka pozwała aktora. Sprawa zakończyła się ugodą.

Największych obrażeń doznała lewa ręka aktora. Ucierpiały zarówno bark, jak i łokieć i przedramię. Niestety doszło do uszkodzenia nerwów. W 2013 roku aktor zdradził, że po wypadku cierpi na fibromialgię - stosunkowo nowo opisaną chorobę, charakteryzującą się przewlekłym bólem w tzw. punktach uciskowych. "Dziwna rękawiczka" to rękawiczka kompresyjna, łagodząca ból i poprawiająca krążenie krwi. Inne schorzenia, w których znajduje zastosowanie, to m.in. zespół cieśni nadgarstka, artretyzm, reumatoidalne zapalenie stawów oraz problemy z krążeniem.

Źródło: reuters.com, cnn.com, people.com

loader