Zamknij

Julka choruje na padaczkę i wymaga regularnej rehabilitacji

Natalia Kovacs
19.12.2017 09:51
Julka choruje na padaczkę i wymaga regularnej rehabilitacji
fot. Archiwum rodzinne

Julka urodziła się jako wcześniak, choruje na lekooporną padaczkę, a nawracające napady pogarszają jej stan zdrowia. Nie siedzi i nie mówi, ale regularna rehabilitacja pomaga jej w najważniejszych czynnościach - oddychaniu i jedzeniu. Rodzice dziewczynki każdego dnia walczą o jej przyszłość. Teraz Wy możecie dać szansę Julce na godne życie. Pomożecie? 

Julka urodziła się jako wcześniak w 36. tygodniu ciąży. Na początku rozwijała się prawidłowo, jednak w trzecim miesiącu życia rodzice zauważyli pewne niepokojące odruchy. Diagnoza lekarska była druzgocąca: padaczka, jak się okazało w toku badań, lekooporna. Julka trafiła pod opiekę specjalistów, jednak ci nie potrafią jej do końca pomóc. Jedynym ratunkiem dla dziewczynki jest ciągła, mozolna rehabilitacja. To codzienna walka o to, by nie było gorzej, bowiem nawracające napady upośledzają
dziecko, a co za tym idzie – zmiany neurologiczne postępują.

Julka nie siedzi, nie chodzi i nie mówi, ale ćwiczenia pomagają jej w tak wydawałoby się oczywistych czynnościach, jak oddychanie i jedzenie. „Rehabilitacja jest dla niej szansą. Co prawda nie cofnie ona pojawiających się dość szybko kolejnych skutków padaczki, na czele z zanikiem komórek nerwowych, ale pomoże w opanowaniu tych podstawowych funkcji, za które odpowiedzialne są mięśnie” – tłumaczy mama Julki. „Najtrudniejsze dla mnie są pobyty w szpitalu, ale także wyjazdy i to ciągłe noszenie jej – bo przy tym brakuje mi sił. Natomiast lubię spędzać z nią czas w domu, lubię ją karmić, posiedzieć z nią, odpocząć. Do niepełnosprawności dziecka można się przyzwyczaić. Dziś już nie pytam, dlaczego nas to spotkało”.

Dziś to Ty możesz pomóc Julce! Celem jej rehabilitacji jest poprawa jakości życia, podtrzymanie stanu, który pozwala jej funkcjonować na co dzień. To mała wielka dziewczynka, która walczy o każdy dzień, nie poddaje się, ćwiczy.

Pomóżmy jej razem, to naprawdę proste! Wystarczy wysłać sms o treści SERCE na numer 7245. Tak niewiele to kosztuje, a tyle dobrego można zdziałać. Zacznij Nowy Rok od czegoś pozytywnego, daj Julce nadzieję na lepsze życie. Wesprzyj ją w codziennych ćwiczeniach, pomóż oddanym chorej córce rodzicom. To dla nich bardzo wiele.

Cały dochód z SMS-ów charytatywnych przeznaczymy na pomoc potrzebującym.

Dziękujemy operatorom sieci Orange, Play, T-Mobile, Heyah i Plus za wsparcie akcji i przekazanie całkowitej kwoty dochodu z SMS- ów na rzecz potrzebujących.

Na łączną kwotę uzyskaną przez Fundację Radia ZET składa się:

- 2 zł 46 gr (2 zł + VAT) z tytułu jednego SMS-a, w odniesieniu do SMS-ów otrzymanych od osób korzystających z usług operatorów: Polkomtel Sp. z o.o. oraz Orange Polska S.A., z wyjątkiem usług przedpłaconych (tzw. prepaid);

- W odniesieniu do pozostałych SMS- ów: 2 zł z tytułu jednego SMS-a.

Wesprzyj podopiecznych Fundacji Radia ZET. To #dziecinnieproste >> Przelew online