Zamknij

Zakażenia koronawirusem w Polsce według wieku [zobacz dane]

10.08.2021 17:00
Lukasz Solski/East News
fot. Lukasz Solski/East News

- Dane z ostatniego miesiąca pokazują, że zakażają się głównie osoby z grup najmniej zaszczepionych — napisał na Twitterze minister zdrowia Adam Niedzielski. Szef MZ pokazał dane dotyczące zakażeń w kolejnych grupach wiekowych.

Młodzi czy starsi — kto częściej zaraża się koronawirusem? Minister zdrowia zaprezentował dane z ostatniego miesiąca (od 9 lipca do 9 sierpnia), z których wynika, że to osoby młode, z grup najmniej zaszczepionych najczęściej padają ofiarą wirusa SARS-CoV-2. 

Koronawirus w Polsce: mniej zakażeń wśród seniorów

Z danych zaprezentowanych przez szefa resortu zdrowia wynika, że najwięcej zakażeń w lipcu zanotowano wśród osób w wieku 31-40 lat. Nowych przypadków zakażeń koronawirusem zarejestrowano w tej grupie w ciągu 32 dni aż 707.

Niewiele mniej, bo 695 nowych zakażeń SARS-CoV-2 zanotowano w grupie wiekowej 21-30 lat. Natomiast na niechlubnym trzecim miejscu z wynikiem 410 nowych przypadków uplasowała się grupa wiekowa 21-30 lat. 

Zadaniem ministra Adama Niedzielskiego ''Dane z ostatniego miesiąca pokazują, że zakażają się głównie osoby z grup najmniej zaszczepionych''.

''Zakażenia wśród osób do 40 lat to ponad 56% zakażeń. Osoby, powyżej 60 lat - które są najszerzej zaszczepioną grupą - to jedynie niecałe 20% zakażeń'' - napisał na Twitterze Niedzielski.

Źródło: Adam Niedzielski/Twitter