Wstrząsające wideo nt. przemocy w szkołach. Obejrzało je ponad 2 miliony osób na całym świecie

20.09.2019
Aktualizacja: 20.09.2019 14:13
Spot o przemocy w szkołach
fot. Facebook/Sandy Hook Promise

- W końcu dostałam komórkę, żeby móc być w kontakcie z mamą - mówi na najnowszym spocie Sandy Hook Promise dziewczynka schowana w toalecie. Minutowy film poruszył miliony osób na całym świecie. Zobacz, co dokładnie przedstawia? 

Spot o skutkach agresji w szkołach

Po najnowszym spocie nagranym przez Sandy Hook rodzi się kluczowe pytanie – co czeka nasze dzieci w świecie, w którym tyle zła? Na wideo nagranym przez Sandy Hook Promise widać, że w szkole panuje wesołe poruszenie rozpoczynającym się nowym rokiem szkolnym. Każde z filmowanych dzieci opowiada, co dostało od rodziców i w jaki sposób przyda mu się to w szkole. Dowiadujemy się więc o nowym plecaku czy segregatorach, które pomagają w organizacji notatek.

Nagle jednak radosna atmosfera filmu się zmienia. Okazuje się, że owszem nowe buty są świetne, ale do uciekania. Nowa deskorolka to przedmiot, którym można wybić szybę i wyjść z budynku. Nożyczki i kredki przydadzą się do samoobrony, skarpetką można zatamować krwawienie. A dzięki wyczekiwanej komórce, wysłać ostatnią wiadomość do rodziców.

Organizacja zwraca uwagę, że strzelanin w szkołach można uniknąć. Według nich zawsze wcześniej pojawiają się niepokojące sygnały, które dostrzeżone należy zgłosić dorosłym. Należą do nich m.in. agresywne zachowanie, dręczenie innych czy nagłe zrezygnowanie z dotychczasowych znajomości. 

Sandy Hook Promise to organizacja, która powstała po jednej z najtragiczniejszych szkolnych strzelanin w Stanach Zjednoczonych. W Newtown w stanie Connecticut 20-latek zastrzelił 20 sześcio- i siedmiolatków oraz sześcioro osób z personelu szkoły. Organizacja została założona przez bliskich ofiar. Jej celem jest zapobieganie każdej formie przemocy, zwłaszcza tej z użyciem broni. 

Strzelanina w szkole w Newtown miała miejsce 14 grudnia 2012. Do tragedii doszło w szkole podstawowej Sandy Hook, znajdującej się w Newtown w stanie Connecticut, w północno-wschodnich Stanach Zjednoczonych. Zginęło wtedy 28 osób, w tym 20 dzieci w wieku 6 lub 7 lat. Sprawcą masakry był 20-letni Adam Lanza (popełnił samobójstwo bezpośrednio po dokonaniu masakry).

Źródło: TOK FM