W Zakładzie Medycyny Sądowej zakończyła się sekcja zwłok Magdaleny Żuk

Monika Piorun
19.05.2017 15:40
W Zakładzie Medycyny Sądowej zakończyła się sekcja zwłok Magdaleny Żuk
fot. East News

W piątek po godzinie 14.30 we Wrocławiu zakończono sekcję zwłok 27-letniej Magdaleny Żuk. Co udało się ustalić?

Informacje na temat wyników sekcji zwłok Magdaleny Żuk zostaną podane po zbadaniu pobranych próbek do badań histopatologicznych, biologicznych i toksykologicznych oraz po uzyskaniu opinii biegłych – podała w piątek jeleniogórska prokuratura okręgowa.

Rzecznik prokuratury Violetta Niziołek potwierdziła, że w trakcie sekcji pobrano próbki do dalszych badań histopatologicznych, biologicznych i toksykologicznych:

Kolejne informacje w tej sprawie zostaną udzielone po uzyskaniu wyników zleconych badań oraz wraz z opinią biegłych co do przyczyny śmierci Magdaleny Żuk.

Sześć godzin badań

W czwartek, jeszcze przed sekcją we wrocławskim Zakładzie Medycyny Sądowej, ciało kobiety zostało poddane badaniu z użyciem tomografu komputerowego w ZMS w Warszawie.

Sekcja zwłok Magdaleny Żuk we Wrocławiu trwała około sześciu godzin. Pełnomocnicy rodziny, którzy jako pierwsi poinformowali o jej zakończeniu, również nie chcieli podać szczegółów i prosili o uszanowanie prawa rodziny do spokoju oraz o "nie robienie z tego medialnego spektaklu".

27-letnia Magdalena Żuk 25 kwietnia poleciała na wycieczkę do kurortu Marsa-Alam. Po dwóch dniach partnera kobiety, który miał z nią kontakt telefoniczny, zaniepokoiło jej zachowanie; zaplanował jej wcześniejszy powrót do kraju. Ze względu na pogarszający się stan zdrowia kobieta trafiła do szpitala. W tym samym czasie do Egiptu przyjechał jej znajomy, aby zabrać ją do Polski. W szpitalu dowiedział się, że kobieta nie żyje. Zmarła w wyniku obrażeń odniesionych wskutek upadku z pierwszego lub drugiego piętra szpitala w Marsa-Alam, gdzie przebywała.

Niezbędne będą dodatkowe testy

Śledztwo jeleniogórskiej prokuratury okręgowej prowadzone jest w kierunku zabójstwa Żuk, co jest wstępną kwalifikacją. "W toku tego postępowania zakładamy kilka wersji śledczych, w tym zabójstwo mające związek z handlem ludźmi i handlem narkotykami. Brane jest również pod uwagę możliwe załamanie nerwowe i śmierć samobójcza" – mówił we wtorek szef Prokuratury Okręgowej w Jeleniej Górze Marek Gołębiowski. Nie chciał przesądzać, która wersja jest uznawana za najbardziej prawdopodobną.

Prokuratura informowała, że z wstępnego raportu medycznego (który powstał po sekcji zwłok przeprowadzonej w Egipcie) nie wynika, aby na ciele ofiary znaleziono ślady, które świadczyłyby o użyciu wobec niej przemocy. Zdaniem prokuratury, aby jednak ostatecznie wykluczyć udział osób trzecich, potrzebne są dodatkowe badania, m.in. biologiczne.

Przeczytaj: Ziobro: Ciało Magdaleny Żuk jest już w Polsce. W piątek sekcja zwłok

Zobacz także

______

zdrowie.radiozet.pl/PAP/π