Naukowcy z Wrocławia będą badać, jak miłość wpływa na zdrowie kobiet

Monika Piorun
31.05.2017 15:38
Naukowcy z Wrocławia będą badać, jak miłość wpływa na zdrowie kobiet
fot. pixaby.com, CC0 Public Domain

Wrocław - lub jak kto woli: WrocLOVE - to prawdziwe miasto miłości. Psycholodzy z UWr poszukują singielek oraz "świeżo" zakochanych kobiet, które chciałyby sprawdzić, jak płomienne uczucia mogą oddziaływać na ich organizm.

W Instytucie Psychologii i Katedrze Biologii Człowieka Uniwersytetu Wrocławskiego do końca czerwca będą trwały badania dotyczące tego, jak emocje związane z miłością wpływają na płeć żeńską. Naukowcy ustalą to na podstawie analizy poziomu hormonów płciowych, kortyzolu i białka CPR, wyników morfologii krwi oraz lipidogramów.

W tym celu trwają poszukiwania bezdzietnych pań zdecydowanych na to, by wziąć udział w kompleksowych badaniach. Badaczom zależy na zgromadzeniu kobiet w wieku od 25 do 32 lat, które od co najmniej pół roku nie mają stałego partnera lub są w związku od 3 do 6 miesięcy. Uczestniczki testów nie mogą też przyjmować antykoncepcji hormonalnej, ze względu na to, że środki te mogą zaburzać prawidłowe wyniki poziomu hormonów płciowych. 

Testy potrwają do końca czerwca. Zainteresowane bezpłatnymi badaniami panie - oprócz uzyskania szczegółowych danych dotyczących funkcjonowania ich organizmu - mogą liczyć na to, że przyczynią się do wyjaśnienia procesów zachodzących w kobiecych ciałach pod wpływem emocji związanych z zakochaniem.

Zobacz także

Zagłosuj

Czy zdecydował(a)byś się wziąć udział w badaniach dla celów naukowych?

Liczba głosów:

Wrocław to nie tylko miasto spotkań. WrocLOVE to miasto... miłości!

Wreszcie jest okazja do tego, by przekonać się, jak emocje towarzyszące zakochaniu wpływają na nasz organizm. Sprawdzą to naukowcy z UWr.

źródło: Gazeta Wyborcza Wrocław

____

zdrowie.radiozet.pl/π