WOŚP wspiera Caritas i oddaje samochód dla hospicjum

Monika Piorun
16.01.2017 15:56
WOŚP wspiera Caritas i oddaje samochód dla hospicjum
fot. WOŚP wspiera Caritas i oddaje samochód dla hospicjum

Nie czyń drugiemu, co Tobie niemiłe... Wielka Orkiestra Świątecznej Pomocy pomogła podopiecznym Hospicjum Domowego Caritas Archidiecezji Warmińskiej i przekazała auto, dzięki któremu wolontariusze będą mogli dotrzeć do wszystkich chorych. W zamian na niedzielną aukcję powędrowała lampa oliwna. Niestety nie wszystkie instytucje są nastawione na porozumienie ponad podziałami. Dlaczego?

W tym samym dniu, kiedy grała orkiestra, Caritas Ordynariatu Polowego Wojska Polskiego wraz z Ministerstwem Obrony Narodowej zorganizowało własną zbiórkę pieniędzy. Zbieg okoliczności? Wprawdzie Ks. Marian Subocz, dyrektor Caritas Polska wyjaśnił, że:

Zobacz także

"Caritas Polska nie podejmuje żadnych działań przeciwko WOŚP, nie konkuruje z nią ani nie szuka porównań", ale za szukanie sposobu na to, by się na wzajem wspierać zabrali się Ci, którzy na co dzień niosą pomoc potrzebującym. 

Fundacja Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy już w 2010 roku podarowała Caritasowi samochód, dzięki któremu Domowe Hospicjum mogło docierać z pomocą do najbardziej potrzebujących.

Z okazji 25. finału WOŚP przekazała wolontariuszom kolejne auto. Poprzednia maszyna ma już na liczniku ponad 350 tys. kilometrów, więc nowy nabytek z pewnością się przyda.

W zamian Caritas oddała na licytację orkiestrze lampę oliwną wykonaną przez chrześcijan z Bliskiego Wschodu.

Zrzut ekranu 2017-01-16 o 14.45.43

Komu przeszkadza WOŚP?

Niestety nie wszędzie można liczyć na podobne zrozumienie, że lepiej współpracować zamiast sobie przeszkadzać.

Pasażerowie lotniska im. Fryderyka Chopina w Warszawie donosili o tym, że wolontariuszom WOŚP zabroniono kwestować w hali głównej, gdzie podróżni oczekiwali na samoloty. Kwestujący mogli przebywać jedynie na zewnątrz.

Sytuacja była na tyle napięta, że po fali negatywnych komentarzy władze terminalu lotniczego zdecydowały się wyjaśnić nieporozumienie za pośrednictwem mediów społecznościowych.

Zrzut ekranu 2017-01-16 o 15.36.36 1

Serduszko na cenzurowanym

Jeszcze bardziej absurdalna sytuacja wydarzyła się w TVP. Nie dość, że Telewizja Publiczna niemal przemilczała informację o tym, że 15 stycznia Wielka Orkiestra Świątecznej Pomocy po raz dwudziesty piąty zagrała dla dzieci i seniorów, to na dodatek redakcja "Wiadomości" w jednym z materiałów zamazała na kurtce posła Arkadiusza Myrchy (PO) symboliczne, czerwone serduszko WOŚP.

Niefortunne zdarzenie zauważyli dziennikarze Polsat News, a o szczegółach sprawy poinformował sam polityk, zaskoczony cenzurą w TVP:

Zagłosuj

Czy wziąłeś udział w 25. finale WOŚP?

Liczba głosów:

______

Redakcja zdrowie.radiozet.pl/π