W ciastkach z Biedronki wykryto dwutlenek siarki. GIS wycofuje produkt

18.10.2019 15:57
Herbatniki z Biedronki wycofane.
fot. Pixabay

GIS ostrzega przed spożywaniem herbatników z Biedronki. Wykryto w nich substancje alergenne – dwutlenku siarki. Zapoznaj się z ostrzeżeniem. 

Herbatniki Bonitki - zagrożeniem dla zdrowia  

W herbatnikach "Bonitki" zbadanym przez Państwową Inspekcję Sanitarną stwierdzono zawartość dwutlenku siarki powyżej 10 mg/kg, co wymaga stosownej informacji na opakowaniu dotyczącej obecności składnika alergennego. Na etykiecie produktu nie umieszczono odpowiedniej informacji dotyczącej obecności składnika alergennego – dwutlenku siarki. Spożycie produktu przez osoby z alergią na dwutlenek siarki i siarczyny może wywołać u nich reakcję alergenną.

baton

Komunikat dotyczy produktu o nazwie: Ekstra chrupiące Bonitki z dodatkiem czekolady. Herbatniki maślano-kakaowe z dodatkiem czekolady

Numer partii: L 147

Data minimalnej trwałości: 23.07.2020

Firma Jeronimo Martins Polska poinformowała, że dobrowolnie wycofała z rynku produkt. Klienci, którzy zakupili produkt „Ekstra chrupiące Bonitki z dodatkiem czekolady. Herbatniki maślano-kakaowe z dodatkiem czekolady” o numerze partii: L 147 mogą dokonać zwrotu w dowolnym sklepie bez okazywania paragonu. Informacja dla klientów została zamieszczona na stronie internetowej www.biedronka.pl oraz w sklepach sieci Biedronka.