Zamknij

Pięćdziesięciolatek dwa razy uciekał ze szpitala covidowego. Złapała go policja

25.03.2021 12:35
Ucieczka ze szpitala - zareagowała policja
fot. Shutterstock

Pacjent szpitala w Ostrowi Mazowieckiej dwa razy uciekał z oddziału covidowego. Za pierwszym razem złapała go policja. Za drugim trzeba mu już było udzielić pomocy lekarskiej, bo wyskoczył przez okno.

Uciekając ze szpitala za pierwszym razem, pięćdziesięciolatek opuścił oddział normalnie - policjanci zatrzymali go jednak, gdy szedł ulicą kilka przecznic dalej. Wtedy został odwieziony karetką do szpitala. Druga ucieczka była bardziej brawurowa, bo pacjent wyskoczył przez okno na pierwszym piętrze – informuje policja. Mężczyzna upadł na betonowe podłoże. - Na szczęście nic poważnego mu się nie stało, a odniesione obrażenia nie zagrażały jego życiu – powiedziała młodsza aspirant Marzena Laczkowska, rzeczniczka policji w Ostrowi Mazowieckiej.

Pięćdziesięciolatek przebywał na oddziale covidowym ze względu na podejrzenie zakażenia koronawirusem. Jak przekazała oficer prasowa miejscowej policji, pięćdziesięcioletni pacjent miał wykonane dwa testy na obecność SARS-CoV-2. Jeden wynik był pozytywny, a drugi negatywny. W związku z tym lekarze postanowili umieścić mężczyznę w izolacji na oddziale.
Policja informuje, że przekazała materiały w sprawie pięćdziesięcioletniego mężczyzny do miejscowej stacji sanitarno-epidemiologicznej. Zgodnie z obowiązującymi przepisami za nieprzestrzeganie kwarantanny i izolacji sanepid może nałożyć karę finansową.

Źródło: PAP