Trojaczki z Opola - takie noworodki zdarzają się raz na 200 mln!

Monika Piorun
28.09.2016 16:42
Trojaczki z Opola - takie noworodki zdarzają się raz na 200 mln!
fot. Trojaczki z Opola

W Centrum Ginekologii, Położnictwa i Neonatologii w Opolu przyszły na świat niezwykłe dziewczynki - trojaczki jednojajowe: Amelia, Oliwia oraz Laura.

Takie narodziny zdarzają się rzadziej niż wygrana w totolotka. Można na nie liczyć raz na 200 milionów urodzeń!

Takie szczęście mieli w połowie września państwo Anna i Piotr Pohlerowie z Nysy, których rodzina powiększyła się o trzy identyczne jak kropla wody małe kobietki. Choć są wcześniakami, ich zdrowiu nie zagraża żadne niebezpieczeństwo. Na razie czują się świetnie, mimo że pierwsze dni spędziły w inkubatorach. 

Trzy siostry

pol_pl_Pajace-Babaluno-3pack-niemowlece-100-bawelna--26053_1
fot. barline.eu

Najstarsza z nich - Amelka w momencie narodzin ważyła 1700 g. Najcięższa była jednak najmłodsza z sióstr - Oliwia. Miała 1760 g.

Rodzice dowiedzieli się o mnogiej ciąży w 10. tygodniu. Do końca nie mieli jednak pewności, czy z córkami będzie wszystko w porządku.

Do szczęśliwego rozwiązania doszło w 32. tygodniu, dlatego dziewczynki są wcześniakami i przez najbliższe 2-3 tygodnie będą jeszcze musiały znajdować się pod opieką neonatologów, by zniwelować wszystkie zagrożenia wiążące się z urodzeniem we wcześniejszym terminie.

Siostry uwielbiają spędzać czas z mamą, a zwłaszcza huśtać się na hamaku, z którego może korzystać pani Anna.

Odżywiane są mlekiem przez specjalną sondę. Każdego dnia przybierają na wadze, a zniecierpliwieni rodzice nie mogą się doczekać, kiedy uda się całej rodzinie wrócić do domu. Dopiero wtedy dla wszystkich zacznie się prawdziwe wyzwanie. 

Takich dorodnych Polek nigdy nie za wiele! Gratulujemy!

____

Redakcja Radio Zet Zdrowie/π