Zamknij

W Elblągu urodziły się trojaczki: Basia, Ania i Hania

Monika Piorun
12.10.2017 17:08
W Elblągu urodziły się trojaczki: Basia, Ania i Hania
fot. Wojewódzki Szpital Zespolony w Elblągu/facebook.com

Choć trzy siostry przyszły na świat w połowie września, dopiero teraz mogły pokazać się światu. Po miesięcznym pobycie w Wojewódzkim Szpitalu Zespolonym w Elblągu, wreszcie mają szansę na powrót do domu.

Na Oddziale Intensywnej Terapii Noworodka dziewczynki przebywały od 14 września. Urodziły się w 32. tygodniu ciąży przez cesarskie cięcie. Rodzice trojaczków - Wioleta i Rafał Biernaccy z Bielicy w gminie Godkowo - nie kryją, że od dawna czekali na moment, kiedy cała rodzina będzie mogła być w komplecie.

Basia, Ania i Hania urodziły się w 5. rocznicę ślubu państwa Biernackich i są pierwszymi dziećmi pary. Małżeństwo zawsze chciało mieć bliźnięta i do 6 tygodnia ciąży byli przekonani, że tak się stanie. Informacja o trojaczkach była dla nich sporym zaskoczeniem.

Potrójne szczęście

Zrzut ekranu 2017-10-12 o 16.29.35
fot.
fot. Wojewódzki Szpital Zespolony w Elblągu

Jak tłumaczy tata dziewczynek:

Trójka to w tym roku nasza szczęśliwa liczba!

Oprócz tego, że od teraz mają troje dzieci, to na dodatek w 2017 roku pani Wioleta i pan Rafał weszli w trzecią dekadę życia.

Wojewódzki Szpital Zespolony w Elblągu też ma w tym roku szczęście do trojaczków. W marcu na świat przyszło trzech zdrowych chłopców a teraz załoga placówki może świętować kolejne potrójne narodziny - tym razem trzech dziewczynek. W 30-letniej historii doszło tam w sumie do szczęśliwego rozwiązania 9 trojaczych ciąż.

Zrzut ekranu 2017-10-12 o 16.28.58 1
fot.
źródło: Wojewódzki Szpital Zespolony w Elblągu

_____

zdrowie.radiozet.pl/π