7 rzeczy codziennego użytku, które tak naprawdę szkodzą!

21.08.2015 16:24
7 rzeczy codziennego użytku, które tak naprawdę szkodzą!
fot. TOP 7 rzeczy codziennego użytku, które nam szkodzą

Niektóre produkty zostały stworzone specjalnie po to, żeby poprawić Twoje zdrowie i dobre samopoczucie. Jednak jeśli używasz ich źle, możesz tylko sobie zaszkodzić! Sprawdź, czego powinieneś unikać.

1. Pleśń w gąbce do kąpieli

Może i gąbka sprawia, że kąpiel staje się przyjemna, ale nie uwierzysz, co może się w niej kryć… Brzmi groźnie i tak właśnie jest! Ta zwyczajna rzecz jest idealnym domem dla bakterii, grzybów i pleśni. Jeśli potraktujemy brudną gąbką choćby najmniejsze zadrapanie, to narazimy się na infekcję.

Jeśli jesteś jednak wielkim fanem gąbek do kąpieli, to pamiętaj, żeby wybierać takie z naturalnych włókien. Znajdują się na nich enzymy, które odpowiadają za kontrolę bakterii. Gąbkę trzymaj w suchym i chłodnym miejscu. Ważne jest także regularne wymienianie jej na nową. Powinieneś to robić przynajmniej raz w miesiącu.

2. Czyść nawilżacz do powietrza

Postawienie nawilżacza do powietrza w sypialni może sprawić, że pozbędziemy się wielu nieprzyjemnych dolegliwości, takich jak zapchany nos i sucha skóra. Problem jednak w tym, że jeśli nie czyścimy go regularnie, to możemy mu pozwolić na „wyhodowanie” patogenów i pleśni, które będziemy wdychać za każdym razem, gdy włączymy urządzenie.

Pamiętaj, żeby po każdym użyciu opróżnić pojemnik z wodą i dokładnie go wysuszyć - to właśnie tam będzie zbierać się pleśń.

3. Niepotrzebne patyczki higieniczne

Patyczki higieniczne mogą być groźne dla naszego słuchu. No, może nie same patyczki, ale nieodpowiedni sposób ich stosowania. Zdaniem niektórych lekarzy powinniśmy w ogóle przestać ich używać. Pewna ilość wosku w naszych uszach jest niezbędna i zabezpiecza ucho wewnętrzne.

4. „Niebezpieczne” krzesło

Wiedziałeś, że krzesło zagraża Twojemu zdrowiu? Im więcej czasu spędzasz w pozycji siedzącej, tym większa szansa, że pojawią się u Ciebie problemy z sercem, otyłość… Lista jest długa. Nieważne, że po pracy ruszasz na siłownię. Te 8 godzin wystarczy, żeby popsuć Twoje wysiłki.

Postaraj się trochę więcej ruszać w pracy. Wstań co jakiś czas, przejdź się po szklankę wody, a z szefem pogadaj na stojąco. Postaraj się też zrobić 2-minutowy spacer przynajmniej raz na godzinę.

5. Akcesoria do paznokci

Domowy manicure i pedicure sprawiają, że nasze dłonie i stopy są zawsze zadbane, ale akcesoria, których do nich używamy mogą skrywać mroczne sekrety… To normalne, że bakterie żyją na naszej skórze, dlatego jeśli korzystamy z nożyczek lub cążków do paznokci, to przenosimy je na nasze narzędzia. A czy kiedykolwiek wpadliście na pomysł ich czyszczenia? No właśnie…

Wystarczy odrobina wody i mydła, a sprawa zostanie załatwiona. Radzimy też nie dzielić się akcesoriami z innymi osobami.

6. Pluszowe misie

Co może być nie tak z tymi słodkimi zabawkami? Przecież są idealne dla naszego zdrowia! Wystarczy chwila przytulania i od razu czujemy się lepiej. Niestety są one magnesem na kurz i roztocza, które są bardzo popularnymi alergenami.

Najlepiej, jeśli misie swojego dziecka (albo własne ;)) będziesz trzymać na półce. Kilka z nich może znajdować się na łóżku, ale najlepiej będzie wymieniać je raz na jakiś czas. Ostatecznie możecie zawinąć misiaka w plastikową torbę i na noc umieścić w zamrażarce, niska temperatura na pewno zabije roztocza.

7. Pasta do wybielania zębów

Odpowiednia pasta ma nam zapewnić nie tylko zdrowe zęby i świeży oddech, ale także piękny, biały uśmiech. Okazuje się jednak, że długie korzystanie z pasty, która ma za zadanie wybielić nasze zęby, może być dla nich szkodliwe. Znajdujące się w niej składniki mogą prowadzić do niszczenia szkliwa zębów i sprawić, że będą one niesamowicie wrażliwe.