Zamknij

Szpital wstrzymuje przyjęcia. Będą miejsca dla chorych na COVID-19

24.09.2021 15:38
Shuterstock/Łóżka szpitalne (zdjęcie poglądowe)
fot. Shuterstock/Łóżka szpitalne (zdjęcie poglądowe)

Rośnie liczba hospitalizowanych pacjentów z COVID-19. To chorzy z tzw. czwartej fali pandemii. Niektóre placówki są już przygotowywane na ewentualne przyjęcie dużej liczby chorych z koronawirusem. W jednym ze szpitali wstrzymano właśnie przyjęcia na oddział pulmonologiczny, bo miejsca są szykowane dla chorych z COVID-19

Oddział zakaźny w Samodzielnym Publicznym Zakładzie Opieki Zdrowotnej w Puławach (Lubelskie) wstrzymał nowe przyjęcia chorych na pulmonologię. Powodem takiej decyzji jest przygotowanie miejsc dla chorych z COVID–19.

''Więcej przyjęć pacjentów covidowych''. Szpital szykuje wolne łóżka

Pawilon "C", który jest osobnym budynkiem z oddziałem zakaźnym SP ZOZ w Puławach, zostanie w całości przeznaczony na leczenie pacjentów z koronawirusem.

- Nie możemy już przyjmować pacjentów pulmonologicznych. Mamy już zajęte drugie piętro, które jest covidowe, a że jest więcej przyjęć pacjentów covidowych, to nie możemy przyjmować pulmonologicznych – powiedziała w piątek w rozmowie z Polską Agencją Prasową specjalistka chorób wewnętrznych, lekarz SP ZOZ w Puławach Agnieszka Irgas.

Obecnie w puławskim szpitalu przebywa 11 pacjentów z COVID-19. Nikt nie znajduje się pod respiratorem.

ZOBACZ:  Prof. Wysocki: niezaszczepieni będą ofiarami czwartej fali 

W marcu 2020 roku, czyli na początku pandemii koronawirusa Samodzielny Publiczny Zakład Opieki Zdrowotnej w Puławach został przekształcony w jednoimienny szpital zakaźny i zapewniał specjalistyczną opiekę dla pacjentów z podejrzeniem zakażenia lub zakażonych wirusem SARS-CoV-2.

We wrześniu stał się szpitalem drugiego poziomu zabezpieczenia, następnie pełnił funkcję tzw. szpitala koordynacyjnego. Od września 2020 roku do maja 2021 roku pełnił także funkcję szpitala III poziomu zabezpieczenia i udzielał pacjentom zakażonym wirusem SARS-CoV-2 świadczeń podstawowej i specjalistycznej opieki zdrowotnej.

Jeszcze 17 września w pawilonie ''C'' szpitala w Puławach przebywało 6 chorych na COVID-19. Dyrektor szpitala Piotr Rybak przekazał wtedy w rozmowie z PAP, że są to pacjenci niezaszczepieni.

Źródło: PAP/Agnieszka Gorczyca