Zamknij

Szpital pokazał „covidową rzeczywistość”. Zobacz poruszające wideo

13.11.2020
Aktualizacja: 13.11.2020 11:17
Screen/Szpital Pucki
fot. Screen/Szpital Pucki

Szpital Pucki dostał dwa dni, żeby przekształcić się w szpital zakaźny. "Zabrakło tylko czarodziejskiej różdżki" - napisało kierownictwo placówki na Facebooku. I pokazali niezwykły film, dokumentujący pandemiczną rzeczywistość.

"Za zamkniętymi drzwiami Szpitala Puckiego" - wpis o takim tajemniczym tytule pojawił się na facebookowym profilu puckiej placówki. Zaglądamy przez dziurkę od klucza i podglądamy, jak wygląda codzienność medyków w czasach koronawirusa.

Szpital Pucki szpitalem zakaźnym

"Szanowni Państwo, decyzja Wojewody Pomorskiego o przekształceniu na trwale zapisze się w historii Szpitala Puckiego… dostaliśmy właściwie 2 dni, aby stać się szpitalem zakaźnym. Zabrakło tylko czarodziejskiej różdżki…" - tak zaczyna się wpis Szpitala Puckiego na Facebooku.

Kierownictwo szpitala wspomina, że wiosną czuło ogromne wsparcie, zrozumienie i współczucie. Jednak w wakacje nastąpiły odwilż i kompletne rozprężenie. "Głęboki oddech i powtarzane niczym mantra komunikaty, dotyczące czyhającego zagrożenia, których nikt - niestety - nie chciał słuchać. Równolegle z tym pojawiły się teorie spiskowe i bunt związany z osłanianiem ust i nosa" - czytamy we wpisie.

W tym czasie diametralnie zmieniło się również nastawienie do medyków. "W medykach przestano już widzieć bohaterów… okazali się leniami, którym nie chce się pracować a placówkom medycznym zaczęto zarzucać robienie interesów na covidzie" - relacjonują lekarze.

"No więc proszę Państwa, otwieramy drzwi! Chcąc ukrócić wszelkie spekulacje... pokazujemy, jak obecnie wygląda rzeczywistość za zamkniętymi drzwiami Szpitala Puckiego..." - czytamy. I zaglądamy do środka.