Zamknij

Więzienie za rozpowszechnianie informacji o "chipach w szczepionkach"

05.03.2021 12:05
Wiezienie w Korei Poludniowej/EAST NEWS
fot. Wiezienie w Korei Poludniowej/EAST NEWS

Prawie 300 osób zatrzymano w Korei Południowej za rozpowszechnianie fałszywych informacji na temat szczepionek przeciw COVID-19 - donoszą lokalne media. Grozi im za to nawet siedem lat więzienia.

Od końca lutego w Korei Południowej trwa kampania szczepień szczepionką AstraZeneca. 5 marca Ministerstwo bezpieczeństwa żywności i leków Korei Południowej zatwierdziło drugi preparat - szczepionkę Pfizera. Ale nie wszyscy świętują z tego powodu.

Chipy w szczepionkach

Policja w Korei Południowej zatrzymała 279 osób za rozpowszechnianie fałszywych informacji na temat szczepionek przeciwko COVID-19, w tym za twierdzenia o „chipach w szczepionkach” i ich „wpływie na geny” - donosi dziennik „Korea Times”.

Jedna z zatrzymanych osób publikowała w internecie ostrzeżenia, że „szczepionki na Covid-19 zmieniają geny”. Policja złapała również 60-latkę, która rozklejała na przystankach autobusowych kartki z ostrzeżeniem o treści: „chipy w szczepionkach odbiorą ci życie”.

Za rozpowszechnianie fałszywych informacji w Korei Południowej grozi do siedmiu lat więzienia lub grzywna do 50 mln wonów (44 tys. dolarów) - pisze „Korea Times”.

Chipy w szczepionkach - Bill Gates

Niedawno córka Billa Gatesa żartowała z chipów w szczepionkach po tym, jak sama zaszczepiła się przeciwko COVID-19. "Niestety NIE wszczepiono mi geniuszu ojca - gdyby tylko mRNA miał taką moc...!" - napisała Jennifer w mediach społecznościowych, co spotkało się z entuzjastyczną reakcją wielu internautów. Komentujący gratulowali jej dystansu i poczucia humoru.

W czerwcu ubiegłego roku do kwestii "chipów w szczepionkach" publicznie odniósł się również Bill Gates, oskarżany przez ruchy antyszczepionkowe o czpiowanie ludzi. "W pewnym sensie jest to tak dziwaczne, że niemal zabawne, ale tak naprawdę zabawne nie jest - powiedział w rozmowie z Bussiness Insider. - Nigdy nie byłem zaangażowany w żadne mikroczipy" - zapewnił, ostrzegając, że ruchy antyszczepionkowe mogą zniweczyć plan budowania odporności populacyjnej na koronawirusa SARS-CoV-2.

Źródło: PAP, cnbc.com, Instagram Jennifer Gates