Woda to życie. Pomóż Polskiej Akcji Humanitarnej budować studnie!

Monika Piorun
22.03.2017 18:29
Woda to życie. Pomóż Polskiej Akcji Humanitarnej budować studnie!
fot. Światowy Dzień Wody

Co 10. człowiek na świecie nie ma dostępu do czystej wody, co grozi rozwojem śmiertelnie niebezpiecznych chorób. Z okazji Światowego Dnia Wody Janina Ochojska razem z PAH apeluje o okazanie solidarności z ofiarami kryzysów humanitarnych poprzez udział w akcji #dajznakwodny.

Większość z nas zupełnie nie zdaje sobie sprawy z tego, że tak banalna sprawa, jak czysta woda w kranie, może być luksusem, na który nie może sobie pozwolić więcej ludzi niż wynosi liczba mieszkańców naszego około 38-milionowego kraju.

Zobacz także

Mimo że już dawno temu wkroczyliśmy w XXI wiek, tak prozaiczna sprawa jak dostęp do wody, nadal nie jest oczywista dla wielu mieszkańców regionów, które w wyniku klęsk żywiołowych, wojen domowych czy konfliktów etnicznych pozbawione są standardowych warunków sanitarnych. 

Polska Akcja Humanitarna od lat wspiera budowę studni, ujęć wodnych i toalet w Sudanie Południowym i Somalii. Wolontariusze pracują ramię w ramię z lokalną społecznością, szkolą promotorów higieny oraz mechaników pomp.

Bez wody nie da się żyć

22 marca obchodzimy Międzynarodowy Dzień Wody. Janina Ochojska alarmuje, że Afryce grozi kolejna klęska suszy. Jeśli do końca czerwca nie zwiększą się opady deszczu, ponad milion ludzi będzie zagrożonych głodem.

Polska Akcja Humanitarna chce jak najszybciej wybudować kolejne studnie, które mogą uratować życie najuboższym mieszkańcom naszej planety. Biorąc udział w akcji #dajznakwodny, możemy okazać im wsparcie.

Janina Ochojska o akcji #dajznakwodny:

Z okazji Światowego Dnia Wody weź udział w akcji #dajznakwodny! Mechanizm jest bardzo prosty. 

  • DAJ ZNAK WODNY: Dzięki Facebookowej aplikacji nałóż na swoje zdjęcie profilowe „znak wodny”, będący jednocześnie logotypem akcji. W ten sposób, w tym wyjątkowym dniu, okaż swoją solidarność z mieszkańcami krajów dotkniętych kryzysami humanitarnymi. 
  • Przekaż dowolną kwotę na działania wodno-sanitarne Polskiej Akcji Humanitarnej. Daj swój znak wodny! Kropla czyni morze! Ile uda się nam uzbierać w tym dniu? To zależy od Nas wszystkich.
  • ZRÓB SZUM: Pomóż nam nagłośnić akcje! Zmieniając swoją profilówkę, nie zapomnij odesłać do strony www.pah.org.pl/dajznakwodny, zostaw hashtag #dajznakwodny. 

To ma sens! Dzięki wsparciu ofiarodawców udało się stworzyć kioski wodne oraz zainstalować latryny w szkole Dhame Yasin Artan w Mogadiszu.

Zagłosuj

Czy starasz się oszczędzać wodę?

Liczba głosów:

Water-Map
fot. globalwaterfund.com/Public Domain

________

Redakcja zdrowie.radiozet.pl/π