Światowy Dzień Krwiodawcy: Jeszcze nie oddałeś krwi? Kolej na Ciebie!

Monika Piorun
14.06.2017 11:07
Światowy Dzień Krwiodawcy: Jeszcze nie oddałeś krwi? Kolej na Ciebie!
fot. "Kolej na Ciebie - uratuj życie!"

Pewnie nie wszyscy wiedzą, że kolejarze byli pierwszą grupą zawodową, która zaczęła w Polsce oddawać honorowo krew dla potrzebujących. Z okazji przypadającego dziś Światowego Dnia Krwiodawcy oraz zbliżających się wakacji PKP zachęca do udziału w zbiórkach krwi w specjalnych punktach na dworcach w całym kraju.

Pracownicy Polskich Kolei Państwowych oddają krew już od 54 lat. Honorowych krwiodawców wśród kolejarzy nie brakuje. Teraz zachęcają innych do tego, by wzięli z nich przykład i podróżując po Polsce zawitali do specjalnych miejsc na dworcach, w których wykwalifikowany personel będzie pobierać od chętnych krew. Podczas wakacji zawsze jej brakuje a banki krwi świecą pustkami.

Pierwszym punktem na mapie trasy akcji "Kolej na Ciebie – uratuj życie" był dworzec Warszawa Zachodnia, gdzie wybraliśmy się z naszą kamerą. Zobaczcie jak to wyglądało i przekonajcie się, jak niewiele potrzeba, by pomóc innym!

Zobacz także

Harmonogram akcji "Kolej na Ciebie - uratuj życie!"

Najbliższa stacja na mapie honorowej zbiórki krwi i dawstwa szpiku kostnego to Wrocław Główny, gdzie już 26 czerwca będzie można oddać krew w specjalnym punkcie na dworcu. Sprawdź, w których miastach masz jeszcze szansę na dołączenie do wyjątkowego grona honorowych dawców.

lipiec

  • 13.07 - Szczecin Główny
  • 18.07 - Kraków Główny
  • 26.07 - Gdańsk Główny

sierpień

  • 02.08 - Bydgoszcz Główna
  • 25.08 - Opole Główne
  • 31.08 – Rzeszów Główny

wrzesień

  • 04.09 - Łódź Fabryczna
  • 11.09 - Gdynia Główna.
Zrzut ekranu 2017-06-14 o 12.19.41

Kto może zostać honorowym dawcą krwi?

W każdej lokalizacji za rejestrację potencjalnych dawców szpiku i komórek macierzystych będą odpowiadać przeszkoleni przez Fundację DKMS wolontariusze Niezależnego Zrzeszenia Studentów. Swoje wsparcie w tym zakresie zapewni również Poltransplant. Zarejestrować mogą się wszystkie ogólnie zdrowe osoby w wieku 18-55 lat. Czekamy na Was!

Zagłosuj

Ile razy w życiu zdarzyło Ci się już oddać krew?

Liczba głosów:

____

zdrowie.radiozet.pl/π