Chroń swoją skórą przed rakiem dzięki kamerze Sunscreenr

Monika Piorun
09.06.2016 15:28
Chroń swoją skórą przed rakiem dzięki kamerze Sunscreenr
fot. Nowoczesne sprzęty fotograficzne mają w sobie funkcję umożliwiającą sprawdzenie, czy nasza skóra jest w wystarczającym stopniu pokryta kremem do opalania

Mała, wodoodporna oraz niezwykle poręczna kamera ma w sobie funkcję umożliwiającą sprawdzenie, czy nasza skóra jest w wystarczającym stopniu pokryta kremem z filtrem zabezpieczającym ją przed szkodliwym działaniem promieniowania UV i rakiem skóry.

Czerniak skóry należy do złośliwych typów nowotworów, przed którymi możemy się zabezpieczyć unikając nadmiernej ekspozycji na światło słoneczne i stosując kremy ze składnikami chroniącymi nas przed promieniami UV.

Niestety nie jest wcale łatwo precyzyjnie określić, które miejsca na naszym ciele nie są dostatecznie chronione przed słońcem, co może mieć dotkliwe konsekwencje, jeśli spędzamy wakacje w tropikach lub przez cały dzień leżymy na plaży.

Choć kosmetyki z filtrami UV mogą aż o 80% redukować zagrożenie rakiem skóry podczas pobytu na otwartej przestrzeni, nadal jednak statystyki zachorowalności na tego typu nowotwory są zatrważające. W samych Stanach Zjednoczonych każdego roku diagnozowanych jest ponad milion nowych zachorowań na różne typy czerniaka.

 (Przeczytaj: Jak wykryć czerniaka?)

fot.kickstarter.com

Okazuje się, że nawet wysokiej jakości kremy nie są w stanie zapewnić nam właściwej ochrony przeciwsłonecznej, jeśli nie są odpowiednio aplikowane. Niektóre partie ciała potrzebują większej ilości kosmetyku i szybko się ulatniają.

Kamera Sunscreenr - nowy wynalazek Amerykanów - może nam pomóc lepiej chronić się przed słońcem. Dzięki specjalnej funkcji mamy możliwość dokładnego prześledzenia, które miejsca na skórze nie są wystarczająco pokryte kremem. Będą wtedy wyglądały na ciemniejsze, co zasygnalizuje, że w tym miejscu powinniśmy zaaplikować więcej kosmetyku.

fot. kickstarter.com

Obraz zarejestrowany za pomocą Sunscreenr. Z prawej strony można zobaczyć, jak nasza nakremowana skóra wygląda pod okiem kamery.

Idealny gadżet na wakacje? Niestety kamera Sunscreenr na sklepowe półki trafi oficjalnie dopiero w grudniu 2016, więc zamiast w egzotyczną podróż prędzej będziemy mogli ją zabrać na rodzinną świąteczną kolację.

Dla spragnionych zakupu jest jeszcze jednak jedna opcja - przedsprzedaż, która połączona jest z promocją na platformie Kickstarter.

Twórcom kamery w krótkim czasie udało się zebrać aż dwukrotnie więcej środków na działania związane z wejściem na rynek z nowym produktem, dlatego można być więcej niż pewnym, że sprzęt stanie się wkrótce prawdziwym hitem.

Sunscreenr™ - fotograficzny gadżet, który pozwala na lepszą ochronę przed rakiem skóry

* (Chcesz oglądać filmik z polskimi napisami? Pamiętaj, żeby ustawić opcję tłumaczenia w tłumaczeniach)

Zobacz także

___

zdrowie.radiozet.pl/π