Co ze zdrowiem Donalda Trumpa? Wyniki pierwszych badań prezydenta USA

Monika Piorun
17.01.2018 13:13
Co ze zdrowiem Donalda Trumpa? Wyniki pierwszych badań prezydenta USA
fot. Twitter.com/Riley Silverman/pixaby.com/CC0 Public Domain/facebook.com/Donald J. Trump

Ma 71 lat, 190 cm wzrostu i waży 108 kg. Nie pije alkoholu i nie pali papierosów, choć słynie z zamiłowania do frytek i coli. Profilaktycznie łyka tylko aspirynę, lek obniżający poziom cholesterolu oraz preparaty zapobiegający łysieniu i trądzikowi różowatemu. W Białym Domu przedstawiono pełne wyniki badań, którym po raz pierwszy poddał się prezydent Trump.

- Stan zdrowia prezydenta Trumpa jest doskonały - przekonywał dr Ronny Jackson, główny lekarz Białego Domu, podczas konferencji prasowej poświęconej omówieniu pierwszego raportu dotyczącego stanu zdrowia 45. przywódcy Stanów Zjednoczonych. Mimo lekkiej nadwagi (BMI 29,9 - na granicy otyłości) i nieco podwyższonego poziomu cholesterolu nic nie zagraża jego zdrowiu fizycznemu.

Wyniki trwających ponad 3 godziny badań, które Donald Trump wykonał po raz pierwszy od objęcia urzędu prezydenta w obecności wojskowych lekarzy z Centrum Medycznego Waltera Reeda w Bethesda, wskazują, że ogólna kondycja organizmu amerykańskiego prezydenta jest znakomita. Nawet ciśnienie ma w normie (122 na 74). Jak to możliwe, skoro powszechnie wiadomo, że poza sporadycznymi wypadami na golfa na co dzień unika aktywności fizycznej i lubi podjadać niezdrowe fast foody?

- To musi być wina genów - tłumaczył dr Jackson dziennikarzom, którzy próbowali poddawać w wątpliwość wyniki tych testów.

Dr Ronny Jackson, który wcześniej dbał o zdrowie Baracka Obamy, podczas konferencji prasowej w Białym Domu przedstawił pełne wyniki badań lekarskich Donalda Trumpa:

* (Chcesz oglądać filmik z polskimi napisami? Pamiętaj, żeby ustawić opcję tłumaczenia w ustawieniach!)
Zagłosuj

Czy Twoim zdaniem politycy powinni upubliczniać wyniki dotyczące stanu ich zdrowia?

Liczba głosów:

Wątpliwości dotyczące zdrowia psychicznego prezydenta Trumpa

Jeszcze w trakcie kampanii prezydenckiej nie brakowało bowiem opinii, że ze zdrowiem Donalda Trumpa nie jest najlepiej. Negatywne oceny specjalistów dotyczyły jednak głównie zaburzeń psychicznych i niezdolności do okazywania empatii, które zdaniem niektórych ekspertów miały świadczyć o niezdolności do pełnienia tak ważnego stanowiska. 

Zobacz także

Dr Kevin Dutton - psycholog z Oksfordu - ogłosił nawet wyniki badań wskazujących, że Donald Trump ma więcej cech psychopatycznych niż... Adolf Hitler! Dziennik „The New York Times” opublikował z kolei listę 35 amerykańskich psychiatrów, psychologów i pracowników sektora zdrowia psychicznego, którzy przekonywali, że Trump nie jest zdrowy psychicznie.

Zobacz także

Prawdziwy skandal wybuchł jednak po publikacji bestsellera Michaela Wolffa „Ogień i furia: wewnątrz Białego Domu Trumpa”. Osoby z otoczenia prezydenta miały bowiem wyjawić na jej łamach, że często zachowuje się on jak „dziecko, które żąda natychmiastowej nagrody”. Kontrowersyjna treść książki miała być według nieoficjalnych źródeł prawdziwą przyczyną decyzji o badaniach prezydenta.

Stabilny geniusz czy... psychopata?

Zrzut ekranu 2018-01-17 o 10.11.53
fot. facebook.com/Donald J. Trump

Oprócz standardowych badań Trump został poddany m.in. Montrealskiemu Testowi do Oceny Funkcji Poznawczych (MpCA), który umożliwia ocenę zdolności do zapamiętywania informacji, koncentracji na wykonywanym zadaniu, myślenia pojęciowego oraz wykrywa ewentualne zaburzenia poznawcze.

Dr Jackson potwierdził, że we wszystkich testach Trump „wypadł wyjątkowo dobrze”, więc o żadnych problemach z psychiką nie ma w jego przypadku mowy. Z kolei sam prezydent miał twierdzić, że jest „stabilnym psychicznie geniuszem”, a wszystkie zarzuty, które stawiali mu eksperci, są bujdą.

Zagłosuj

Czy Twoim zdaniem Donald Trump ma cechy psychopaty?

Liczba głosów:

Zobacz także

Czas na dietę?

Mimo pozytywnych rezultatów badań Trump powinien jednak dążyć do obniżenia wagi, ponieważ jego BMI jest na granicy otyłości. W najbliższym czasie ma przejść z tego powodu na specjalną dietę, dzięki której będzie mógł stracić kilka kilogramów. Jeszcze zanim Donald Trump został prezydentem, jego prywatny lekarz opiekujący się jego zdrowiem od lat ogłosił, że jest on „najzdrowszym człowiekiem, jaki kiedykolwiek kandydował na ten urząd”. Wyniki badań wydają się potwierdzać tę kontrowersyjną tezę...

Zobacz także

______

zdrowie.radiozet.pl/CNN/π