Zamknij

Dziewczynka na kwarantannie umierała w konwulsjach. W sieci burza

25.10.2022 09:48

14-letnia dziewczynka umierała na oczach personelu chińskiego ośrodka covidowego. Internauci zarzucają władzom znieczulicę i domagają się przerwania polityki "zero covid".

Ruzhou Girl
fot. Zuma / SplashNews.com/East News

Guo Jingjing została przewieziona do ośrodka covidowego Ruzhou w prowincji Henan po tym, jak test wykazał zakażenie koronawirusem SARS-CoV-2. Dwa dni później dziewczynka dostała wysokiej gorączki. Do sieci trafiło nagranie z dzieckiem w konwulsjach, któremu nikt z medyków nawet nie próbuje pomóc. W komentarzach burza.

Polityka zero covid w Chinach

Ojciec Guo Jingjing, Guo Lele, twierdzi, że dzieckiem musiał zajmować się sam. Pracownicy ośrodka nie zapewnili córce żadnego leczenia, ponieważ jej stan się pogarszał. "Nikt o nią nawet nie pytał" - mówił zrozpaczony ojciec na nagraniu przesłanym do Douyin, chińskiej wersji TikToka. Dziewczynka została przewieziona do szpitala w stanie krytycznym. Jej życia nie udało się uratować.

"Proszę Centralny Komitet Inspekcji Dyscyplinarnej Komunistycznej Partii Chin, aby zbadał zaniedbanie rządu Ruzhou… i przywrócił życie mojej córce!" - zaapelował pogrążony w żałobie Guo Lele, filmując się obok ciała dziecka.

Nagranie zostało ocenzurowane w Chinach. Temat podchwycili internauci. Historię opatrzyli hasztagiem #ruzhougirl. Śmierć Guo Jingjing wywołała lawinę komentarzy w Chinach. Internauci wyrażają sprzeciw wobec polityki "zero covid", Komunistycznej Partii Chin i rządom prezydenta Xi Jinpinga.

Źródło: bbc.com

loader