Rodzina królewska w świątecznych swetrach? Nietypowa akcja charytatywna

Monika Piorun
09.12.2016 12:40
Rodzina królewska w świątecznych swetrach? Nietypowa akcja charytatywna
fot. Rodzina królewska w nietypowy sposób wspiera akcję "Save the Children"

Świąteczne swetry - jeszcze nie tak dawno uważane za symbol kiczu - powoli stają się synonimem chęci niesienia pomocy potrzebującym. Brytyjczycy oszaleli na ich punkcie tak bardzo, że przebrali w nie nawet figury woskowe w słynnym Muzeum Madame Tussauds. Dochód z akcji wesprze Domy Dziecka oraz działalność humanitarną organizacji "Save the Children". 

- Zdrowych, spokojnych świąt - życzymy zwykle znajomym i rodzinie pod koniec grudnia. Niestety nie dla wszystkich okres Bożego Narodzenia może kojarzyć się z ciepłem domowego ogniska i masą prezentów pod choinką. Na wsparcie rodziny nie mogą liczyć maluchy z sierocińców ani dzieci z rejonów, w których trwają wojny i konflikty zbrojne.

Zobacz także

Specjalnie dla nich "Save the Children" - organizacja non-profit, która od pierwszej wojny światowej pomaga dzieciom z miejsc, w których trwają walki - zbiera pieniądze na pomoc najmłodszym. Finał akcji będzie miał miejsce 16 grudnia, podczas Dnia Świątecznych Swetrów. Dochód z ich sprzedaży powędruje do maluchów poszkodowanych przez los - zarówno z Domów Dziecka, jak i w formie międzynarodowej pomocy humanitarnej. 

16 grudnia - Dzień Świątecznych Swetrów 

Za tydzień w piątek, w większości firm i instytucji na całym świecie będą trwały tradycyjne imprezy świąteczne, podczas których będzie można wesprzeć finansowo organizacje charytatywne.

Woskowa królowa w sweterku z pieskiem

"God Save the Queen" - queen "Save the Children" - Bóg ma chronić królową, a królowa... dzieci - można by powiedzieć odnosząc się do wystawy w londyńskim Muzeum Figur Wojskowych Madame Tusseau.

Zobacz także

W tym tygodniu zaprezentowano nową odsłonę wizerunku brytyjskiej rodziny królewskiej w przaśnych sweterkach. Do tej pory zwiedzający nie mieli okazji, by zobaczyć królową Elżbietę II z wizerunkiem jej ukochanych piesków rasy Corgi czy księcia Williama ubranego tak samo, jak żona Kate.

Oryginalna akcja otrzymała oficjalne pozwolenie od Pałacu Buckingham, by królewskie figury w świątecznym przebraniu aż do Bożego Narodzenia wspierały działania organizacji "Save the Children", zbierającej pieniądze na pomoc dzieciom.

Edward Fuller, dyrektor Museum Madame Tusseau wyjaśnia:

Mamy zaszczyt, że nasze figury mogą wziąć udział w zaszczytnej akcji charytatywnej.

Przez cały okres świąteczny nasi goście mogą podziwiać Jej wysokość i członków

rodziny królewskiej w bożonarodzeniowych swetrach. Zachęcamy wszystkich do 

zrobienia wyjątkowego, pamiątkowego zdjęcia i wsparcia finansowego na rzecz dzieci.

W ramach obchodów Dnia Świątecznych Swetrów będzie trwała zbiórka pieniędzy dla najmłodszych. Brytyjska rodzina królewska przyłącza się do prośby o to, by przeznaczyć nawet drobne sumy (1-2 funty) w ramach pomocy charytatywnej udzielanej przedszkolom, szkołom oraz Domom Dziecka.

Helena Wiltshire z organizacji "Save the Children" tłumaczy, że nietypowa akcja, która wydaje się mało poważna, ma drugie dno i przyświeca jej bardzo szlachetny cel:

Choć z pozoru królewskie figury w świątecznych przebraniach

mogą być odbierane nieco ironicznie, to jednak za ich sprawą można przyczynić się

do pomocy dzieciom na całym świecie.

Zrzut ekranu 2016-12-09 o 11.25.47
fot. Ken McKay/ITV/REX/Shutterstock/East News

Na czym polega działalność organizacji "Save the Children"?

Na to, by pomagać dzieciom, sierotom i wszystkim niepełnoletnim poszkodowanym podczas konfliktów zbrojnych, w 1919 roku wpadły dwie siostry - Eglatyne Jebb oraz Dorothy Buxton, przejęte losem najmłodszych w trakcie pierwszej wojny światowej.

Zobacz także

W rodzimej Wielkiej Brytanii założyły organizację, która wkrótce zaczęła nieść pomoc potrzebującym w najdalszych zakątkach na świecie. Ich działalność przyczyniła się do stworzenia Konwencji praw dziecka, przyjętej przez ONZ a 1989 roku.

Obecnie 27 organizacji działających na rzecz "Save the Children" wchodzi w skład największego na świecie międzynarodowego ruchu na rzecz dzieci, który działa na terenie 111 państw.

Czym zajmuje się międzynarodowa organizacja non-profit "Save the Children"?

* (Chcesz oglądać filmik z polskimi napisami? Pamiętaj, żeby ustawić opcję tłumaczenia w ustawieniach!)
Zagłosuj

Czy przebranie królewskich figur woskowych w świąteczne swetry to dobry pomysł na promocję akcji charytatywnej?

Liczba głosów:

___

Redakcja zdrowie.radiozet.pl/The Telegraph/π