Datki dla hospicjum zamiast wiązanek. Szlachetny gest rodziny Wodeckiego

Monika Piorun
26.05.2017 14:06
Datki dla hospicjum zamiast wiązanek. Szlachetny gest rodziny Wodeckiego
fot. East News

Pogrzeb Zbigniewa Wodeckiego zaplanowano na 30 maja. Zamiast przynoszenia wiązanek rodzina artysty prosi o wsparcie Małopolskiego Hospicjum dla Dzieci.

Legendarny muzyk, który wyśpiewał przez parę ostatnich dekad wiele doskonale wszystkim znanych utworów, często występował charytatywnie i wspierał ważne akcje pomocy chorym, niepełnosprawnym lub pokrzywdzonym przez los. Nigdy nie chwalił się jednak tym, ile udało się mu zrobić dla innych.

Jeden z jego ostatnich występów scenicznych był poświęcony był dzieciom chorym na nowotwory. Pod koniec kwietnia, krótko przed operacją wstawienia bypasów, po której doznał rozległego udaru, wystąpił we wrocławskim Narodowym Forum Muzyki na "Koncercie Nadziei", z którego dochód przeznaczony był dla Fundacji "Na ratunek Dzieciom z Chorobą Nowotworową".

Najbliżsi artysty postanowili kontynuować jego dzieło także podczas jego ostatniej drogi. Rodzina Wodeckiego poprosiła, by uczestnicy ceremonii nie przynosili bukietów kwiatów i wiązanek pogrzebowych, tylko wsparli finansowo Małopolskie Hospicjum dla Dzieci.

Działająca od 2006 roku organizacja udziela pomocy psychologicznej, prawnej i socjalnej nieuleczalnie chorym maluchom oraz ich opiekunom.

Uroczystości pogrzebowe rozpoczną się w najbliższy wtorek w samo południe w Bazylice Mariackiej w Krakowie. O godz. 14 odbędzie się ostatnie pożegnanie artysty na Cmentarzu Rakowickim.

Zrzut ekranu 2017-05-26 o 13.08.43
fot. wodecki.pl

Zobacz także

___

zdrowie.radiozet.pl/π