Serwis pogodowy z ukrytym menu. Nowa aplikacja dla ofiar przemocy

20.12.2019 12:27
Twój Parasol to nowa aplikacja dla ofiar przemocy
fot. Shutterstock

Osoby doświadczające przemocy mają problem z dokumentowaniem incydentów, co utrudnia im wyjście z trudnej sytuacji. Rozwiązaniem jest aplikacja z ukrytym menu, do złudzenia przypominająca serwis pogodowy. 

Twój Parasol to bezpłatna aplikacja mobilna - serwis pogodowy z ukrytym menu. Na ekranie smartfona wyświetla się prognoza pogody odpowiednia dla danego regionu. Po dwukrotnym kliknięciu w ikonę pogody, serwis przenosi nas do zakładki dla ofiar przemocy.

W części ukrytej znajduje się notatnik, za pomocą którego można dokumentować incydenty przemocy: zrobić zdjęcie, nagrać film, sporządzić notatkę głosową lub opis sytuacji. Plik automatycznie wysyłany jest na wybrany wcześniej adres. Co ważne, notatki nie są zapisywane w pamięci telefonu.

W menu dla ofiar przemocy znaleźć można również numer alarmowy oraz mapę z najbliższymi punktami, w których można uzyskać pomoc, takie jak komenda policji. Za pomocą jednego kliknięcia można szybko wrócić do części pogodowej. Partnerem aplikacji jest Komenda Stołeczna Policji.

Z danych zebranych przez Policję w trakcie procedury Niebieska Karta (tylko przez policję, bez innych uprawnionych, pozapolicyjnych podmiotów) wynika, że w 2018 roku ofiarami przemocy domowej padło ponad 88 tys. osób, w tym 65 tys. kobiet, 10 tys. mężczyzn i 12 tys. dzieci.

Warto pamiętać, że przemoc to nie tylko przemoc fizyczna, ale także emocjonalna, ekonomiczna, czy werbalna.

Aplikację Twój Parasol pobrać można TUTAJ>>

Źródło: twojparasol.com