Zamknij

Propozycje prezentów na dzień babci i dziadka. 5 nowoczesnych gadżetów

Propozycje prezentów na dzień babci i dziadka. 5 nowoczesnych gadżetów
fot. ---

Co roku kupujesz dziadkom skarpety, herbatę lub ciepły sweterek? Czas to zmienić. Dzień Babci i Dziadka to dobre okazje, by kupić ukochanym seniorom gadżet ułatwiający życie, sprawiający przyjemność, poprawiający ich bezpieczeństwo. Zobacz propozycję 5 nowoczesnych, sprawdzonych prezentów dla babci i dziadka.

Dzień Babci obchodzimy w Polsce 21 stycznia, Dzień Dziadka dzień później, czyli 22 stycznia. Większość osób kupuje prezenty dla bliskich na ostatnią chwilę – czasami z braku czasu, ale głównie z braku pomysłów. Aby zaskoczyć ukochanych seniorów, warto wcześniej przejrzeć propozycje ciekawych podarunków.

Prezenty na Dzień Babci i Dzień Dziadka nie muszą być oklepane. Sklepy oferują wiele gadżetów, które ułatwią i umilą życie nawet tym seniorom, którzy nie przepadają za nowinkami technologicznymi, czy nie są w nich biegli.

Co kupić babci i dziadkowi z okazji ich świąt? Oto 5 najlepszych propozycji.

122223
fot. materiały partnera

Comarch Opaska Życia

To urządzenie poprawiające jakość życia i zapewniające bezpieczeństwo. Comarch Opaska Życia zakładana jest na nadgarstek jak zegarek.

Opaska wyposażona jest w trzy przyciski, którymi posługuje się senior:

  • przycisk SOS, który umożliwia natychmiastowe wezwanie pomocy opiekuna;
  • przycisk umożliwiający wykonanie połączenia do drugiej osoby kontaktowej lub odebranie przychodzącego połączenia;
  • przycisk, który umożliwia odczytanie komunikatów głosowych dotyczących m.in. aktualnej godziny, stanu naładowania baterii
1234444444
fot. materiały partnera

Opiekun za pomocą dedykowanej aplikacji mobilnej Comarch Opaska Życie ma możliwość:

  • zdalnego wglądu w dane m.in. podgląd dokładnej lokalizacji użytkownika opaski poprzez wbudowany w nią moduł GPS,
  • monitorowania tętna i aktywności użytkownika (wbudowany krokomierz, czujnik założenia),
  • monitorowania kilku podopiecznych jednocześnie, np. zarówno babci, jak i dziadka. Warto pamiętać, że w takiej sytuacji oboje z seniorów muszą posiadać osobne, dedykowane każdemu z osobna Opaski.
  • udostępnianie danych z aplikacji innym bliskim osobom,
  • nawiązanie połączenia telefonicznego z podopiecznym,
  • sprawdzenia poziomu naładowania urządzenia.

Aplikację mobilną pobierzesz bezpłatnie ze sklepu Google Play lub App Store.

Comarch Opaska Życia to gadżet umożliwiający sprawną komunikację z babcią lub dziadkiem i monitorowanie stanu zdrowia bliskich na odległość. Urządzenie to jest korzystne dla obu stron. Dziadkowie czują się otoczeni opieką i mają świadomość, że czuwa nad nimi ktoś, kto w razie niebezpieczeństwa zareaguje. Natomiast opiekunowie mogą na bieżąco monitorować stan zdrowia bliskich i sprawdzić, gdzie się znajdują, co bywa szczególnie ważne w przypadku seniorów, którzy mają problemy z pamięcią.

Opaskę kupisz m.in. w sklepie Comarch na Allegro.

1233333
fot.

Materiały partnera

Ramka multimedialna na zdjęcia

Ramka multimedialna (cyfrowa) pozwala przywołać wspomnienia z dzieciństwa, z zabaw z wnukami, rodzinnych uroczystości i wspólnych wakacji.

Ramka multimedialna wygląda jak klasyczna ramka na zdjęcia (dostępne są również wersje w drewnianych oprawach), ma stosunkowo niewielkie rozmiary, więc można ją postawić na stole, na parapecie lub w innym ulubionym miejscu.

Takie urządzenie pozwala na wgranie kilkuset, a czasami kilku tysięcy zdjęć, które zmieniają się w określonym czasie. Dzięki zgromadzeniu dużej ilości zdjęć ramka nigdy się nie nudzi.

Zdjęcia można usuwać i dodawać w zależności od upodobań i preferencji babci czy dziadka. Samą ramką można sterować za pomocą małego pilota: można zatrzymać przewijanie zdjęć, cofnąć przewijanie lub je przyspieszyć. Ramkę można też w każdej chwili wyłączyć.

Robot do wypiekania chleba

Mąka, drożdże, ziarna, bakalie i gotowe – wypiekacz do chleba robi wszystko sam. To urządzenie niezwykle przydatne dla osób, które lubią zjeść dobre, ciepłe, pachnące pieczywo, ale niekoniecznie mają siłę, by tradycyjnie ugniatać ciasto i nie chcą też spędzać czasu na doglądaniu chleba w piekarniku.

Roboty do wypiekania chleba wyposażone są w specjalne mieszadła, które po dodaniu do miski opisanych w przepisie produktów samodzielnie wyrabiają ciasto.

W wypiekaczu można upiec chleb biały, razowy, bezglutenowy, tostowy, na zakwasie, żytni, a także ciasto, ciasto na pizzę oraz przyrządzić domowy dżem lub kompot.

Wypiekacz pozwala zaoszczędzić pieniądze wydawane do tej pory na chleby, zwłaszcza te przeznaczone dla osób z problemami zdrowotnymi, w tym chleby bezglutenowe, o obniżonym indeksie glikemicznym, razowe.

Z takiego prezentu na pewno ucieszą się dziadkowie, którzy lubią gotować i cenią sobie walory domowej kuchni. W wypiekaczu przygotują chleb według własnych upodobań, bez sztucznych barwników, polepszaczy i konserwantów.

Ogrzewacz do ciała

Ogrzewacze do ciała w formie butów, koców czy poduszek to urządzenia, które poprawiają samopoczucie w chłodne dni i przynoszą ulgę w bólach kości, stawów oraz w chorobach reumatycznych.

Poduszkę, koc lub specjalne buty wystarczy podłączyć do kontaktu i wybrać tryb grzania, by po chwili poczuć przyjemne uczucie ciepła rozchodzące się po ciele. Ciepło jest naturalnym środkiem uspokajającym. Powoduje rozszerzanie się naczyń krwionośnych i poprawia krążenie krwi, co rozluźnia mięśnie i chwilowo uśmierza ból. Terapia ciepłem łagodzi wszelkiego rodzaju nerwobóle i przyczynia się do zmniejszenia stresu i napięcia.

Osoby, które mają problemy z krążeniem krwi, powinny skontaktować się z lekarzem prowadzącym, zanim rozpoczną stosowanie domowych ogrzewaczy.

Masażer do stóp

Masażery do stóp do urządzenia przypominające dużą miskę, do której wlewa się letnią wodę i olejki nawilżające lub wsypuje sól. Urządzenie ma zwykle kilka trybów – ogrzewanie wody, wytwarzanie masujących baniek lub masaż stóp specjalnymi rollerami, które znajdują się na dnie miski.

Masażer nie tylko ogrzewa zmarznięte stopy. Pobudza też krążenie i przynosi ulgę zmęczonym stopom po całym dniu chodzenia. Masażery mają też inną zaletę – pozwalają zmiękczyć twardą i często nadmiernie zrogowaciałą skórę pięt, co ułatwia dbanie o stopy. To ważne, bo skóra osób starszych (dotyczy to również paznokci) jest grubsza i wysuszona, przez co często pęka, pozostawiając podatne na zakażenia szczeliny. Pęknięte pięty są też źródłem bólu, czasami uniemożliwiającego chodzenie.

Oczyszczacz lub nawilżacz powietrza

Jakość powietrza, jakim na co dzień oddychamy, ma istotny wpływ na stan zdrowia, dotyczy to zwłaszcza osób chorujących przewlekle na płuca, oskrzela i choroby układu oddechowego.

Można kupić oczyszczacz i nawilżacz oddzielnie, ale warto zainwestować w jedno wielofunkcyjne urządzenie z filtrem HEPA, które oczyszcza powietrze ze szkodliwych pyłów i nawilża je. Niektóre urządzenia posiadają też funkcję jonizowania powietrza, co umożliwia skuteczną walkę z roztoczami i grzybami. Stosowanie takiego urządzenia powoduje, że u domowników nie występują objawy zaostrzenia chorób układu oddechowego, a skóra się nie wysusza. Nawilżenie śluzówki zmniejsza także ryzyko ciągłego kaszlu, uczucia drapania w gardle, krwawienia z nosa, przekrwienia zatok.

W pomieszczeniach, w których panuje odpowiednia wilgotność, lepiej się śpi i wypoczywa. Do niektórych nawilżaczy można też dodawać specjalne olejki eteryczne, które rozpylają w domu przyjemne, kojące zapachy.

Oczyszczacz z nawilżaczem to większy wydatek, ale też inwestycja w zdrowie bliskich.