Prawdziwa ja - to ważny głos w mediach społecznościowych. Co to za akcja?

Karolina Apiecionek
12.09.2019 10:34
Prawdziwa ja
fot. Shutterstock

Znana psychiatra wystosowała apel do posiadaczy kont w mediach społecznościowych, żeby nie oszukiwali znajomych i nie retuszowali zdjęć. Zdaniem ekspertki taka praktyka przyczynia się do wzrostu odsetka depresji wśród internautów.

Dr Maja Herman, psychiatra, psychoterapeutka, z okazji Światowego Dnia Zapobiegania Samobójstwom (10 września), opublikowała post na Instagramie, w którym zachęca do zrzucenia maski "glamour" i pokazania "prawdziwego ja" w mediach społecznościowych. Wpis zatytułowała: "Apel do wszystkich posiadaczy kont na mediach społecznościowych".

"Nie mam nic przeciwko ani kremom, ani filtrom, ani medycynie estetycznej. Ale mam coś przeciwko pisaniu #wokauplikethis, gdy pomagają programy do obróbki zdjęć" - pisze dr Maja Herman. Autorka postu tłumaczy, że nie chodzi jej o to, że publikować wyłącznie zdjęcia bez makijażu, ale, żeby nie udawać, że przepuszczone przez filtr w telefonie zdjęcie z wygładzonymi zmarszczkami i wyrównanym kolorytem skóry, jest naszym prawdziwym obliczem, które tuż po przebudzeniu widzimy w lustrze.

Lekarka publikuje swoje nieretuszowane zdjęcia i zachęca do przyłączenia się do akcji: "Dołącz: zrób story lub post i napisz #prawdziwaja.

"Wspaniała akcja. Gratuluję pomysłu", "To ważna akcja, dołączam", "Czas uzdrowić Instagrama" - przeczytać można w komentarzach pod wpisem.

Źródło: Instagram Maja Herman