Chcesz wreszcie schudnąć? W walce z otyłością wesprze Cię... Poznań!

Monika Piorun
18.06.2018 17:40
Chcesz wreszcie schudnąć? W walce z otyłością wesprze Cię... Poznań!
fot. Akcja "Wielka kontra tycia" 2018

Bezpłatne porady lekarzy, dietetyków, trenerów aktywności fizycznej oraz psychologów czekają na mieszkańców Poznania. Miasto rozpoczęło specjalny program, który ma pomóc otyłym zgubić nadmiar zbędnych kilogramów.

Poznań pomoże otyłym mieszkańcom w odchudzaniu

Wiesz, że ważysz za dużo, ale nie potrafisz uporać się z tym problemem? Jeśli mieszkasz w Poznaniu, masz od 18 do 67 lat a wskaźnik Twojego BMI wynosi więcej niż 30, to koniecznie zgłoś się do kolejnej edycji bezpłatnego programu "Wielka Kontra Tycia". W osiągnięciu wymarzonej wagi pomogą Ci specjalne grupy wsparcia.

Uczestnicy zostaną podzieleni na zespoły (dopasowane do ich wieku). Dzięki temu będą mogli się wzajemnie dopingować w walce z otyłością. Profesjonalnej pomocy udzielą im zaś specjaliści – dietetycy, lekarze, psycholodzy oraz trenerzy.

Podczas warsztatów kulinarnych eksperci wyjaśnią otyłym, jak prawidłowo przygotowywać zdrowe i dobrze zbilansowane posiłki. Na zakończenie programu powstanie specjalna książka kucharska z przepisami, które będą opublikowane na stronach internetowych miasta.

Mieszkańcy, którzy chcą się zgłosić do udziału w tym darmowym programie, powinni przedstawić potwierdzenie otyłości (i udokumentować wskaźnik BMI powyżej 30) przez lekarza rodzinnego lub innego specjalistę.

Zrzut ekranu 2018-06-18 o 16.43.26

Do walki z wagą potrzeba odwagi. Poznań okaże wsparcie otyłym

Jak przekonuje Magdalena Pietrusik-Adamska, Dyrektor Wydziału Zdrowia i Spraw Społecznych:

Ludziom z otyłością często towarzyszy poczucie niemocy i nieśmiałość w relacjach społecznych. Chcemy nie tylko wzmocnić ich poczucie wartości, ale także stworzyć dla nich realną szansę na uzyskanie lepszej sylwetki i utrzymanie zdrowia.

Z kolei Jędrzej Stolarski, zastępca prezydenta miasta Poznania, wyjaśnia, że otyłość to choroba cywilizacyjna a wraz z nadmiarem kilogramów pojawiają się problemy ze zdrowiem:

Zawsze lepiej jest zapobiegać niż leczyć. Dlatego stawiamy na projekty, które mogą skutecznie przeciwdziałać powstaniu chorób. "Wielka Kontra Tycia" to jeden z nich. Prowadzimy też szereg innych programów profilaktycznych skierowanych do mieszkańców w każdym wieku.

Formularze zgłoszeń chętni do uczestnictwa w programie mogą znaleźć na stronach miasta lub w Centrum Inicjatyw Senioralnych. Zapisy potrwają do 29 czerwca 2018 roku. O udziale w inicjatywie "Wielka Kontra Tycia" zadecyduje kolejność zgłoszeń.

Zagłosuj

Czy Twoim zdaniem w polskich miastach powinny powstawać profesjonalne grupy wsparcia dla osób walczących z otyłością?

Liczba głosów:

Przeczytaj: Poznań: Ginekolog przez całą dobę, za darmo, bez klauzuli sumienia

Czy jesteś uzależniony od cukru i słodyczy? Test online

Czy jesteś uzależniony od cukru i słodyczy?
Rozwiąż quiz

Czy jesteś uzależniony od cukru i słodyczy?

Czy jesteś uzależniony od cukru i słodyczy?

TO CIĘ ZAINTERESUJE:

źródło: poznan.pl/pap/Instytut Żywienia Człowieka i Dietetyki

________

zdrowie.radiozet.pl/π