Powstała infolinia dla osób pokrzywdzonych przez księży

13.03.2019 12:51
Powstała infolinia dla osób pokrzywdzonych przez księży
fot. Shutterstock

W każdy wtorek anonimowo i bezpłatnie można porozmawiać z pracownikami infolinii „Zranieni w Kościele”. Potrzebującym umożliwiony zostanie osobisty kontakt ze specjalistami: psychologami, terapeutami, prawnikami. 

Z inicjatywy Klubu Inteligencji Katolickiej w Warszawie, Laboratorium „Więzi” i Fundacji Pomocy Psychologicznej Pracownia Dialogu, powstała infolinia dla osób pokrzywdzonych przez księży „Zranieni w Kościele”.

Twórcy infolinii wyjaśniają, że kontakt telefoniczny przeznaczony jest przede wszystkim dla ofiar molestowania seksualnego i ich rodzin, ale otwarty jest również na wszystkich, którzy w wyniku ostatnich doniesień prasowych poczuli utratę zaufania do całej wspólnoty wiary.

W akcję zaangażowały się specjalistyczne instytucje: Centrum Ochrony Dziecka przy Akademii Ignatianum, Fundacja Dajemy Dzieciom Siłę, Fundacja Stop Przedawnieniu.

Wszystkim, którzy będą tego potrzebowali, umożliwiony zostanie osobisty kontakt z zaufanymi specjalistami: psychologami, terapeutami, duszpasterzami i prawnikami. Jak deklarują twórcy infolinii, istnieje również możliwość pomocy w zgłoszeniu przestępstwa do właściwych instytucji kościelnych i państwowych.

Infolinia czynna jest w każdy wtorek w godz. 19-22.

Telefon 800 280 900 przeznaczony jest dla osób dorosłych.

Telefon zaufania dla dzieci i młodzieży: 116 111.

Źródło: mat. prasowe