Połknęła pierścionek zaręczynowy w czasie snu. To mogło się skończyć dla niej tragicznie

18.09.2019
Aktualizacja: 18.09.2019 22:38
Wypadek z pierścionkiem zaręczynowym.
fot. Facebook/Jenna Evans

Jenna Evans z San Diego opisała na Facebooku swoją niezwykłą historię. Pewnej nocy podczas snu połknęła pierścionek zaręczynowy. Dzisiaj próbuje dowiedzieć się, jak do tego doszło.

Połknęła pierścionek w czasie snu

Jenna Evans we wpisie wyznała, że miała „żywy” sen o treści emocjonalnej, w którym narzeczony powiedział jej, aby połknęła pierścionek, aby uchronić się przed „złymi facetami”. Najwyraźniej na wpół przytomna zrobiła to. Włożyła go do ust i popiła szklanką wody. 

Jednak kiedy obudziła się następnego dnia, zdała sobie sprawę, że jej pierścionek naprawdę nie jest na jej dłoni i że rzeczywiście go połknęła. Rentgen wykazał, że pierścień naprawdę znajdował się w żołądku kobiety. Lekarze zdecydowali, że najlepiej jest jak najszybciej wydostać pierścień i nie pozwolić mu przejść przez układ trawienny.

„We wtorek w nocy połknęłam pierścionek zaręczynowy. W sumie pamiętam, że to zrobiłam, ale myślałam, że śnię. W środę rano zorientowałem się, że mój pierścionek nie jest na mojej dłoni i musiałem obudzić swojego chłopaka, Boba Howell i powiedzieć mu, że połknął pierścionek zaręczynowy. Nie sądzę, że od razu mi uwierzył”.

Podczas pilnej wizyty w szpitalu musiała powiedzieć lekarzom, co się stało. To nie było łatwe – śmiała się i płakała na przemian. Rentgen wykazał, że pierścionek naprawdę znajduje się w żołądku kobiety. Lekarze zdecydowali, że najlepiej jak najszybciej go stamtąd wydostać i nie pozwolić na przejście przez układ trawienny.

Evans przeszła procedurę zwaną endoskopią górną, w której lekarze używają cienkiej, elastycznej rurki z kamerą do patrzenia na przełyk, żołądek i część jelita cienkiego. Dzięki temu odzyskano pierścionek, który został znaleziony w jelicie kobiety, tuż za żołądkiem.

Podobne historie zdarzają się również w Polsce. Jakiś czas temu opisywaliśmy sytuację, gdy lekarze z Matki Polki wyjmowali monety z żołądków dzieci. Przeczytaj: Co połykają dzieci? Lekarze z Matki Polki pokazują wyjęte przedmioty 

Paraliż mięśni w czasie snu: na czym polega?

Po zdarzeniu lekarze zalecili również wizytę u specjalisty od snu. Zdarzają się takie sytuacje, że osoby doświadczają przejściowego paraliżu mięśni w fazie snu, w której występują sny, znanej jako sen REM. Jednak osoby z zaburzeniem snu znanym jako zaburzenie snu REM mogą fizycznie spełniać swoje marzenia, rozmawiając i poruszając się we śnie.

Przeczytaj: Paraliż senny – koszmar staje się faktem