Zamknij

Hit internetu: piosenka „Zaszczepiona”. Zobacz i posłuchaj!

04.05.2021 14:17
Hit internetu: piosenka „Zaszczepiona”. Zobacz i posłuchaj!
fot. Shutterstock/YT

Piosenka „La Vacinada” bije reokordy popularności we Włoszech. W teledysku wystąpiła znana brytyjska aktorka Helen Mirren. Utwór już jest przebojem, a co się będzie działo latem! Swoją drogą to świetna promocja szczepień - poprosimy o taką w Polsce.

„La Vacinada”, czyli „Zaszczepiona”, to piosenka, którą śpiewa włoski komik, tekściarz i reżyser Checco Zalon. Utwór zachęca do szczepień przeciwko COVID-19 i błyskawicznie podbija internet. Wideo opublikowane bez żadnych zapowiedzi w mediach społecznościowych w ciągu kilku godzin zaczęło bić rekordy popularności.

W teledysku towarzyszącemu szczepionkowej piosence wspólnie z Checco Zalone zatańczyła znana brytyjska aktorka i laureatka Oscara Helen Mirren. Aktorka jest znana z miłości do Włoch. Ponoć powiedziała nawet kiedyś: - Jak nie kochać Italii? Chciałabym zagrać w każdym filmie nakręconym w Apulii.

O czym jest piosenka „La Vacinada”?

W pełnym optymizmu i malowniczych włoskich krajobrazów teledysku Checco Zalone wcielił się w postać hiszpańskiego artysty, który objeżdża kabrioletem krainę Salento na południu Włoch. W trakcie podróży spotyka brytyjską aktorkę. I to Helen Mirren jest właśnie tytułową „zaszczepioną”. W teledysku Mirren mówi po włosku, zaś Zalone śpiewa po hiszpańsku o zaletach szczepionek.

Udział brytyjskiej aktorki w teledysku nie jest przypadkowy, bo - jak podkreślają włoskie media - ma ona dom właśnie w tamtych stronach. Prasa zauważa, że Mirren gra tam po prostu samą siebie. - Mam dom w Salento i prowadzę normalne życie. Chodzę na festyny, na zakupy i zajmuję się ogrodem - podkreśliła laureatka najważniejszych nagród filmowych.

Też poprosimy w Polsce o taką wesołą promocję szczepień zamiast średnio udanych, niestety, filmików reklamowych. Oraz nudnych prezentacji w Power Poincie... Polscy artyści, do dzieła!

Źródło: PAP