Pierwsza dama została Ambasadorką Walki z Rakiem Piersi w Polsce

Monika Piorun
27.06.2017 17:13
Pierwsza dama została Ambasadorką Walki z Rakiem Piersi w Polsce
fot. Kancelaria Prezydenta/Federacja Stowarzyszeń Amazonki/East News

Prezydentowa Agata Kornhauser-Duda zgodziła się wesprzeć polskie Amazonki w walce z chorobami nowotworowymi obejmując patronat nad akcją propagującą badania profilaktyczne, dzięki którym można wykryć raka na wczesnym etapie.

Pierwsza Dama przyjęła tytuł Ambasadorki Walki z Rakiem Piersi w Polsce na zaproszenie Krystyny Wechmann - Prezes Federacji Stowarzyszeń Amazonek, zrzeszającej 26 tys. kobiet po mastektomii.

Amazonki od lat włączają się w działania mające na celu zwiększenie świadomości społecznej na temat leczenia nowotworów piersi i niesienie nadziei na powrót do normalnego życia po trudnych zmaganiach z rakiem.

Przedstawicielki Federacji Stowarzyszeń Amazonki doceniły dotychczasowe zaangażowanie Pierwszej Damy w sprawy kobiet cierpiących na raka piersi o objęcie patronatem m.in. jubileuszu 25-lecia Poznańskiego Towarzystwa Amazonek oraz kampanii społecznej "Wykorzystaj Czas na Życie" a także udział w konferencjach i organizację debat w Pałacu Prezydenckim.

Tytuł Ambasadorki Walki z Rakiem Piersi w Polsce zobowiązuje Pierwszą Damę do włączenia się w wydarzenia związane z propagowaniem wiedzy na temat chorób nowotworowych oraz badań profilaktycznych, dzięki którym można wykryć je na wczesnym etapie, dając szansę na powrót do zdrowia.

Zrzut ekranu 2017-06-27 o 16.38.25

Zobacz także

________

zdrowie.radiozet.pl/π