Pielęgniarki w Chinach mają przymusowo golone głowy [Szokujący film]

19.02.2020 10:48
Pielęgniarki w Chinach mają przymusowo golone głowy [Szokujący film]
fot. Screen

Media społecznościowe w Chinach obiegł wstrząsający film, na którym pielęgniarkom jadącym do Wuhan, golone są głowy. Internauci zarzucają władzom propagandę.

Kilka dni temu do Wuhan, "strefy zero" zamkniętej po wybuchu epidemii koronawirusa COVID-19, wysłano grupę 15 osób - członków personelu medycznego. Chińskie media obiegło nagranie, na którym pielęgniarkom golone są głowy. Wzruszające kadry z zapłakanymi kobietami, trwale zapadają w pamięć.

Na nagraniu, opublikowanym pierwotnie przez Gansu Daily, kobiety przedstawione są jako skłonne do skrajnego poświęcenia bohaterki narodowe. Internauci zarzucili władzom propagandę, poddając w wątpliwość konieczność stosowania tak drastycznych środków bezpieczeństwa.

"Dlaczego kobiety muszą golić głowy, podczas gdy mężczyźni nie?" - pytają co bardziej dociekliwi komentatorzy. Część z nich pisze wprost: "To okrutne".

Zdaniem części ekspertów wystarczyłoby przycięcie włosów na krótko, zamiast golenia włosów do skóry. Co więcej, wskazują na fakt, że włosy pełnią funkcję ochronną, hamują również spływanie potu po twarzy.

Aktualny bilans koronawirusa COVID-19 to ponad 2 tys. ofiar śmiertelnych i prawie 75 tysięcy zarażonych.

Źródło: whatsonweibo.com, FB People's Daily China