Yes, I can! Supermoc niepełnosprawnych uczestników paraolimpiady

Monika Piorun
07.09.2016 15:03
Yes, I can! Supermoc niepełnosprawnych uczestników paraolimpiady
fot. Yes, I can! Supermoc paraolimpijczyków w spocie promującym Rio 2016

97 zawodników z Polski weźmie udział w rozpoczynających się właśnie Letnich Igrzyskach Paraolimpijskich w Rio de Janeiro. Aż do 18 września będziemy mogli śledzić ich niesamowite zmagania nie tylko podczas pokonywania rywali, ale i w czasie stawiania czoła ograniczeniom związanym z ich niepełnosprawnością.

Nie mają rąk lub nóg, nie słyszą lub mają problemy ze wzrokiem. Nic nie jest w stanie im jednak przeszkodzić w uprawianiu sportu na światowym poziomie. Bez względu na to, jak trudno się im poruszać lub korzystać ze zmysłów, których istnienia całkiem zdrowe osoby na co dzień nawet nie zauważają, dzielnie stają do rywalizacji na takich samych zasadach, jak zawodowi sportowcy, biorący udział w sierpniowych Igrzysk Olimpijskich w Rio.

Brytyjski kanał telewizyjny Channel 4, który podczas poprzedniej paraolimpiady podbił internet reklamą "Meet the Superhumans" ("Poznaj superludzi"), tym razem znów przygotował materiał święcący trumfy w sieci. 

Superludzie nie znają ograniczeń

Zrzut ekranu 2016-09-07 o 15.18.06-crop
 Bartosz Ostałowski w klipie "We are Superhumans" zrealizowanym przez brytyjską stację telewizyjną Channel 4

Specjalnie na rozpoczynające się 7 września zawody niepełnosprawnych sportowców Anglicy przygotowali teledysk pt. "We are Superhumans" ("Jesteśmy superludźmi"), z którego dochód zostanie przeznaczony na pomoc finansową dla paraolimpijczyków. W klipie wziął udział zespół "The Superhumans Band", który specjalnie na potrzeby tej wyjątkowej produkcji śpiewa cover piosenki Sammy'ego Davisa Jr. - "Yes, I can" ("Tak, potrafię"), który został nagrany w słynnym studio Abbey Road (gdzie tworzyli swoje płyty m.in. "The Beatles").

Brytyjczycy nie zapomnieli również o Polakach. W spocie został uwieczniony nasz rodzimy kierowca sportowy - Bartek Ostałowski, który po tym jak stracił w wypadku motocyklowym obie ręce nauczył się prowadzić samochód za pomocą własnych stóp. Nogi służą mu jednak nie tylko do jazdy wyczynowej. Oprócz tego, że w ciągu kilku lat od nieszczęśliwej kraksy udało się mu zostać mistrzem kierownicy, nauczył się także... malować stopami. Jego obrazy doczekały się już nawet kilku wystaw.

Zobaczcie niesamowitą moc sportowców biorących udział w tegorocznej Paraolimpiadzie!

Paraolimpijczycy to superludzie - udowadniają Brytyjczycy

Przeczytaj: Rusza Paraolimpiada 2016 

Trzymajcie kciuki za naszych zawodników i śledźcie ceremonię otwarcia Letnich Igrzysk Paraolimpijskich w Rio de Janeiro 7 września 2016 o godz.23.

paraolimpijczycy
fot. Facebook.com/Paraolimpijczycy

____

Redakcja Radio Zet Zdrowie/π