Owsiak i WOŚP z prestiżową nagrodą od amerykańskich lekarzy

Monika Piorun
22.09.2017 13:17
Owsiak i WOŚP z prestiżową nagrodą od amerykańskich lekarzy
fot. Tomasz Jodłowski/Reporter/East News

Prestiżowa nagroda od stowarzyszenia lekarzy z Chicago powędrowała do Jurka Owsiaka i Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy za to, co dzięki organizowanym co roku zbiórkom pieniędzy udało się zrobić dla pacjentów, szpitali i rozwoju medycyny. W Polsce ogłoszono zaś datę rozprawy sądowej, na jaką musi się wstawić szef WOŚP za użycie niecenzuralnych słów podczas ostatniego "Woodstocku".

Polsko-Amerykańskie Stowarzyszenie Lekarzy (Polish-American Medical Society) to najstarsza tego typu organizacja zawodowa, która funkcjonuje na terenie Stanów Zjednoczonych już od 1947 roku. Uważana jest za jedno z najbardziej prestiżowych stowarzyszeń medycznych poza Europą, choć początkowo powstała głównie po to, by wzmacniać pozycję polskich imigrantów posiadających wykształcenie medyczne.

W trakcie corocznego, 67. balu stowarzyszenia Wielka Orkiestra Świątecznej Pomocy została wyróżniona za ratowanie zdrowia i życia noworodków, seniorów oraz wdrażanie programów medycznych. Nagrodę w Chicago odebrał Jurek Owsiak, który za pośrednictwem mediów społecznościowych podziękował każdemu, kto przyczynił się do tego sukcesu:

Bardzo cieszymy się, że to właśnie środowisko lekarzy, którzy dobrze wiedzą, o co w tym wszystkim chodzi, doceniło nasz ogromny wysiłek, jaki wszyscy razem podejmujemy od wielu, wielu lat, dzięki czemu jesteśmy razem i czynimy dla polskich szpitali bardzo wiele pożytecznych rzeczy. Dziękujemy za to wyróżnienie!

Nagroda w wysokości 5 tys. dolarów zasiliła konto WOŚP. Dodatkowo - jak zaznaczył Owsiak - swoje honorarium w wysokości 1 tys. dolarów na potrzeby Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy w całości przeznaczył również Piotr Adamczyk - znany aktor, uczestniczący w wydarzeniu.

Prestiżowe wyróżnienie to nie jedyna nagroda, którą ostatnio udało się odebrać Jurkowi Owsiakowi. Pod koniec czerwca Uniwersytet Jagielloński uhonorował prezesa Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy złotym medalem za działania umożliwiające postęp polskiej medycyny.

Zobacz także

23 października Owsiak stanie przed sądem - szykuje się protest w jego obronie

Niestety oprócz odbierania nagród szef WOŚP musi poradzić sobie z mniej przyjemnymi obowiązkami. Jak donosi Onet.pl, w Sądzie Rejonowym w Słubicach 23 października odbędzie się pierwsza rozprawa w sprawie oskarżenia o używanie niecenzuralnych słów przez Jurka Owsiaka w trakcie ostatniego "Przystanku Woodstock".

Oprócz przekleństw, które padły z jego ust ze sceny w kierunku polityków, spore oburzenie wywołała także kontrowersyjna wypowiedź dotycząca Krystyny Pawłowicz. Nie tylko zagorzali przeciwnicy, ale i osoby, które dotąd były zwolennikami szefa WOŚP, oskarżali go wtedy o seksizm.

Zobacz także

Osoby, które uważają, że konieczność stawania przed sądem jest w tym przypadku nadużyciem, ogłosiły za pośrednictwem mediów społecznościowych protest, który zaplanowany jest pod gmachem Sądu Rejonowego w Słubicach 23 października.

Zrzut ekranu 2017-09-22 o 13.00.59 1

Zobacz także

Zagłosuj

Czy uważasz, że Owsiak powinien być sądzony za używanie niecenzuralnych słów na scenie?

Liczba głosów:

Zobacz także

_____

zdrowie.radiozet.pl/π