"Odważne dla odważnych" - kalendarz, który wspiera walkę z męskimi nowotworami

Monika Piorun
09.11.2016 18:12
"Odważne dla odważnych" - kalendarz, który wspiera walkę z męskimi nowotworami
fot. "Odważne dla odważnych" - kalendarz, który wspiera walkę z rakiem jąder

Listopad jest Międzynarodowym Miesiącem Walki z Męskimi Nowotworami. Zawodniczki z CrossFit Trójmiasto za pomocą wyjątkowego kalendarza postanowiły wypromować akcję bezpłatnych badań, które pomagają wykryć raka jąder.

- Bądź odważny i wiedz, że rak nie jest niczym wstydliwym, a profilaktyka pozwala na uratowanie zdrowia i życia - przekonują organizatorzy kampanii "Odważni Wygrywają", w ramach której będzie można skorzystać z bezpłatnej konsultacji urologicznej oraz 100 bezpłatnych badań jąder dla mężczyzn w wieku od 17 do 35 lat.

Oprócz strażaków z Państwowej Straży Pożarnej w Gdyni, zawodowych żołnierzy oraz zawodników Rugby Club Arka Gdynia, z którymi będzie można wspólnie trenować, do akcji przyłączyły się też zawodniczki CrossFit Trójmiasto.

Przez 12 tygodni przeszły serię treningów i były na rygorystycznej diecie, by zapozować nago do charytatywnego kalendarza, z którego dochód zostanie przeznaczony na walkę z męskimi nowotworami.

Fundacja "Gdyński Most Nadziei" zaprosiła do projektu "Odważne dla Odważnych" fotografa Jana Górczyka, który uwiecznił zawodniczki na wyjątkowych zdjęciach i już zapowiada, że chętnie wesprze akcję swoją obecnością także w przyszłym roku. Jak sam twierdzi:

Uwielbiam przełamywać tematy tabu, zmieniać myślenie ludzi za pomocą  

fotografii, zwłaszcza jeśli przy okazji można zrobić coś szlachetnego.

fot. Jan Górczyk

Miej odwagę być mężczyzną - zapuść wąsy i się zbadaj!

Społeczno-edukacyjna kampania na rzecz profilaktyki raka jąder "Odważni Wygrywają" ma uświadomić wszystkim panom, że wcześnie wykryte zmiany onkologiczne są w 100% uleczalne. Nie warto ryzykować życia i wstydzić się rozmawiać na ten temat.

Zobacz także

Projekt wspiera międzynarodową akcję MOVEMBER, która zachęca mężczyzn do tego, by przez cały listopad zapuszczali wąsy i w ten sposób zwrócili uwagę na problem męskich nowotworów, którym można niemal całkowicie zapobiec poprzez regularne samobadanie jąder. 

Tylko prawdziwi mężczyźni niczego się nie boją, powinni więc mieć odwagę przełamywać tabu i mówić głośno o wszystkich kwestiach związanych z ich zdrowiem. W tym miesiącu mają do tego doskonałą okazję. 

Zrzut ekranu 2016-11-09 o 16.27.30
Zrzut ekranu 2016-11-09 o 16.37.29 1

Jeśli macie od 17 do 35 lat i chcecie skorzystać z bezpłatnych badań USG, wyślijcie wiadomość z prośbą o rejestrację na adres: info@odwazni.com

______

Redakcja Radio Zet Zdrowie/π