Obiady dla seniorów za 5 zł? Nowy pomysł na pomoc polskim emerytom

Monika Piorun
28.06.2018 16:11
Obiady dla seniorów za 5 zł? Nowy pomysł na pomoc polskim emerytom
fot. Shutterstock

Polskie Stronnictwo Ludowe chce, by w ramach Karty Seniora każda osoba powyżej 60. roku życia mogła codziennie jadać obiady za 5 zł w barach mlecznych lub stołówkach na terenie całej Polski. Takie rozwiązanie mogłoby pomóc w walce z ubóstwem wśród osób starszych.

Obiad za 5 zł dla emeryta 

Społeczeństwo się starzeje i z roku na rok przybywa osób w podeszłym wieku, którym coraz trudniej zadbać nawet o tak prozaiczne sprawy jak przygotowywanie codziennych posiłków. Seniorom nie jest łatwo każdego dnia gotować – nie tylko ze względu na stan zdrowia i coraz słabszą kondycję, ale także z powodów finansowych. Nie wszyscy mogą przecież liczyć na wsparcie bliskich, dla wielu ludzi starość oznacza samotność i społeczną marginalizację.

Władysław Kosiniak-Kamysz zaproponował, by we współpracy z władzami samorządowymi umożliwić dofinansowywanie obiadów dla wszystkich ludzi powyżej 60. roku życia. W ramach specjalnej Karty Seniora mogliby oni wykupywać każdego dnia jedzenie przygotowywane w barach mlecznych lub stołówkach we wszystkich gminach w Polsce. 

Czy seniorzy będą mogli liczyć na dofinansowywanie posiłków?

W rozmowie z „Super Expressem” szef PSL zaapelował do wszystkich władz samorządowych, by włączyli się w projekt tworzenia tego typu programów wsparcia na terenie całego kraju. – Dobrze odżywiony senior to senior, który nie będzie często chorował – zaznaczył Władysław Kosiniak-Kamysz. 

Na razie nie wszystkim ten pomysł przypadł do gustu. Niektórzy posłowie komentują, że zamiast dofinansowania posiłków dla seniorów zdecydowanie lepiej podjąć działania, które pozwoliłyby na zwiększenie emerytur. Jak dotąd nie wiadomo, kiedy ten pomysł mógłby wejść w życie i czy uda się go w ogóle zrealizować.

Zagłosuj

Czy Twoim zdaniem dofinansowanie posiłków dla polskich seniorów to dobry pomysł?

Liczba głosów:

TO CIĘ ZAINTERESUJE:

źródło: Super Express/Polskie Stronnictwo Ludowe
_______

zdrowie.radiozet.pl/π